A Jobbik elnöke szerint egyértelművé kell tenni, hogy Magyarország a magyaroké, "mindenkit becsülünk, de ide senkit nem kérünk".

Vona Gábor a párt budapesti, Belügyminisztérium előtt tartott szombati demonstrációján az illegális bevándorlás megállításának megoldásaként a regisztráció eltörlését és a határ lezárását jelölte meg. Emellett a honvédség bevonását is szorgalmazta, abszurdnak ítélve, hogy az Afganisztánból hazatérő missziós katonák éppen afgánokat tartóztatnának fel a déli határon.

Az ellenzéki politikus azt is hangoztatta: a migrációs helyzet megoldása nemzeti ügy, s noha le akarják váltani a kormányt, katasztrófahelyzetben a nemzeti egység számít. Ha a társadalom nem jól vizsgázik, akkor 50-100 évre eldőlhet Magyarország sorsa – vélekedett.

Véleménye szerint komolyan kell készülni arra, hogy még csak az elején tart a migrációs folyamat, "még szóba sem került fekete Afrika". Értékelése szerint a humanitárius katasztrófa nem a bevándorlókat fenyegeti, hanem a magyar embereket, államigazgatási, szociális, közbiztonsági és közegészségügyi szempontból. Elutasította a bevándorló gyerekek integrációját, iskoláztatását is.

Vona Gábor gusztustalannak minősítette, hogy Gyurcsány Ferenc DK-elnök "terézapaként" fogad be bevándorlókat. Ha jó akar lenni, akkor azoknál kezdje a vezeklést, akiknek 2006-ban tönkretette az életét – üzente.

A Jobbik elnöke a bevándorlók befogadását a közel-keleti országok feladatának nevezte és az Egyesült Államok felelősségét hangsúlyozta. Mint mondta, amíg Amerika világuralomra tör, addig nem lesz béke. Európát pedig "béna kacsának" minősítette, amely "csak nézi az eseményeket, hápog és tömik". Ha most nem szedi össze magát, akkor semmi nem marad belőle – tette hozzá.

Z. Kárpát Dániel, a Jobbik alelnöke azt nevezte a legnagyobb veszélynek, hogy megszokottá válik, hogy a "közel-keleti pályaudvaron idegen kultúrájú, szokásrendszerű emberek szépen lassan úgy tesznek, mintha természetes lenne mellettünk élni", mintha lehetne együtt élni azokkal, akiknek eszük ágában sincs integrálódni.

Toroczkai László, Ásotthalom polgármestere felszólalásában személyes tapasztalatait sorolta és kijelentette: valamennyi fegyver forgatáshoz értő embert le kell küldeni a magyar határ védelmére, mert "háború van, agresszió érte Magyarországot".

Bosnyák Attila András, Martonfa polgármestere szégyennek tartotta az "idegenekre" fordított állami költségek mértékét és jelezte: nem engedik, hogy megépüljön a tábor a településnél.

A beszédeket néhány százan hallgatták, közülük többen jobbikos zászlókkal és transzparensekkel érkeztek. Utóbbiakon egyebek mellett az volt olvasható, hogy "Bevándorlók: jobb belőlük adni, mint kapni", vagy "Minek a kerítés, ha nyitott kapuk vannak rajta". A rendezvényen részt vett a francia Nemzeti Front néhány képviselője is, őket többször köszöntötték.

A tüntetés előtt a téren többször elhaladt egy kisteherautó, amelyen Vona Gábor egy korábbi nyilatkozata volt látható: "Az iszlám az emberiség utolsó reménye".

83 hozzászólásarrow_drop_down_circle

zöldszem
Na még egy beszélő pénisz, Érd már fel ésszel senki nem akar itt maradni!
A menekültek nem Orbán imádok, hogy elhiggyék, 47 000-ből meglehet élni.
Nyomor, diktatúra, ott is van ahonnét jönnek.
Nem ártana, ha kivennéd(mivel újabban rászoktál az ízére) Orbán hátsójából a fejed, és megnéznéd mit nyilatkozott!
kepkezelo.com/images/w9jjzkfhrevugovryzef.jpg
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
keresztapa
"Először is miért a mi felelősségünk ez, amikor az Öböl menti (arab) országok egyetlen menekült befogadását sem vállalták. (...) A jelenlegi migráció nem tekinthető-e elsődlegesen az arab és a muszlim világ felelősségének?" – teszi fel a kérdést a The Times szemleírója. Hozzáteszi: néhány kelet-európai ország kivételével Európa keresztény országai nem törődnek az iszlám terror elől menekülő keresztényekkel, miközben megnyitják határaikat több százezer muszlim előtt. Mit tud a pápa kereszténység védelmébe tenni imádságon kívül?
keresztapa
Mit jelent a saría számunkra? Hogyan fogja befolyásolni az életünket? Mik a hosszú távú következményei annak, ha megadjuk a muzulmánoknak azt a jogot, hogy a mi törvényeink helyett a saría alapján irányítsák az életüket? A muzulmánok minden követelése azon az elképzelésen alapul, hogy bevezessék a saríát a nyugati országokban is. Engednünk kellene a saría bármilyen formáját? Ha igen, miért? Ha nem, miért nem?
keresztapa
A saría arabul utat, ösvényt jelent. A Koránból és a Szunnából, Mohamed tanításaiból és cselekedetiből származtatják. Számos iskolája létezik: a legkeményebb a Hanbali ág, ebből bontakozott ki aztán a vahabita és szalafita irányzat, ami elsősorban Szaúd-Arábiában és Afganisztánban, a tálibok körében terjedt el. Van egy liberálisabb irányzat, a Hanafi, amit olyan országok, mint Egyiptom, India vagy Törökország alkalmaz. De Észak-Afrikában és Iránban is különböző irányzat uralkodik. Ezek közül összességében három politikai rendszer alakult ki, és Cook szerint a saríának többféle értelmezése létezik, de egyre nő azoknak a tábora, akik szerint az iszlám jog képtelen együtt létezni a demokráciával, modernitással, illetve szekularizmussal.
keresztapa
„De elég ránézni a térképre, a mesterségesen meghúzott, nyílegyenes országhatárokra Közép-Afrikában és a Közel-Keleten: gyakorlatilag időzített bombák, amelyek most sorra robbannak. Fogalmunk sincs a megoldásról. Olyan ez, mint a 22-es csapdája: miközben azt állítjuk, hogy megvédjük Európát, szembemegyünk alapvető európai értékeinkkel.”
keresztapa
Nincs még egy olyan politikus, mint Orbán Viktor

Semmilyen ellentét, szakadás a Fideszen belül nincs – jelentette ki Kövér László, hangsúlyozva, hogy a rendszerváltozáskor indult és azóta színre lépő pártok közül a Fidesz a legsikeresebb, nemcsak Magyarországon, hanem az egész volt szocialista táborban.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.