Átvette a nemzeti közműszolgáltatási rendszer részeként működő Főgáz az E.on 600 ezer lakossági földgázfogyasztóját január 1-jén – mondta el Králik Gábor, a Főgáz Zrt. vezérigazgatója az MTI megkeresésére.

Fejér, Tolna, Baranya, Somogy, Zala és Veszprém megye egyetemes (lakossági) fogyasztóit a Főgáz látja el az idei év első napjától, a társaság és a fogyasztók között a törvény szerint határozatlan időre egyetemes szolgáltatási szerződés jött létre, így ezzel kapcsolatban a fogyasztóknak nincs teendőjük – hangsúlyozta a vezérigazgató. Hozzátette, hogy a szolgáltatóváltás miatt nincs szükség mérőcserére vagy más műszaki beavatkozásra, a leolvasási menetrend sem változik.

A műszaki kérdéseket érintő problémákkal, például gázszivárgás vagy meghibásodás esetén továbbra is az E.on, illetve a Magáz Magyar Gázszolgáltató Kft. földgázelosztó társaságaihoz kell fordulni, a mérőleolvasást is ezek a társaságok végzik a korábban megszokott módon.

A vezérigazgató felhívta a figyelmet, hogy az E.on a jogszabályok szerint elszámol a fogyasztókkal, akik a 2015. december 31-i mérőállás szerint végszámlát fognak kapni. Ha valaki tartozik, de nincs lekapcsolva a szolgáltatásról, annak a korábbi szolgáltatójánál kell rendeznie a hátralékot. A kikapcsolt fogyasztóknál viszont csak a tartozás rendezése után tudják újra elindítani a gázszolgáltatást.

A megyeszékhelyeken és két megyei jogú városban – Székesfehérvár, Dunaújváros, Szekszárd, Pécs, Kaposvár, Zalaegerszeg, Nagykanizsa, Veszprém – nyolc új Főgáz-ügyfélszolgálati iroda nyílik január 4-én. Az országos szolgáltatási engedély 2015. áprilisi megszerzése óta egyébként az érintett megyékben már 51 postai pont is kényelmesebbé teszi az ügyintézést – fűzte hozzá Králik Gábor.

A vezérigazgató felidézte, a Főgáz tavaly év elején mintegy 800 ezer egyetemes szolgáltatásra jogosult, döntően budapesti lakossági fogyasztó földgázellátását biztosította. Ez a szám áprilistól folyamatosan, majd augusztustól ugrásszerűen nőtt, akkor vették át ugyanis a Magyar Telekom csaknem 60 ezer földgázfogyasztóját. A folyamat problémamentes, sikeres volt – mondta.

A Főgáz jelentős fejlesztéseket hajtott végre a rendszerein, és a vezérigazgató szerint a megszerzett tapasztalatok jó alapot biztosítottak a további feladatok ellátásához.

Az E.on ügyfeleinek átvétele után, illetve a szintén a nemzeti közműszolgáltatási rendszer részeként működő ENKSZ Észak-Dél Regionális Földgázszolgáltató Zrt. (korábbi nevén GDF Suez Energia Magyarország Zrt.) 750 ezer lakossági ügyfelével együtt cégcsoportszinten 2,2 millió egyetemes földgázfogyasztót szolgálnak ki – hangsúlyozta Králik Gábor. Hozzátette, készen állnak arra is, hogy a Tigáz 1,2 millió fogyasztóját átvegyék legkésőbb idén októberig, ezzel már az összes hazai, azaz több mint 3,4 millió lakossági fogyasztó a társaságnál lesz.

A vezérigazgató kifejtette, a korábban francia tulajdonban lévő ENKSZ Észak-Dél Regionális Földgázszolgáltató Zrt. működését vizsgálva sok tapasztalatot szereztek. Nagy különbségeket találtak a magyar és a francia megoldások között, miközben összegyűjtötték a legjobb irányítási és működési folyamatokat, a tervek szerint a kettőt összedolgozzák majd.

Az ősszel megvásárolt szolgáltató sorsáról még nincs döntés, az egyik elképzelés szerint beolvasztják a Főgázba, a másik lehetséges megoldás, hogy egy ideig még egymás mellett működne a két vállalat a nemzeti közműszolgáltatási rendszer részeként – közölte Králik Gábor.

10 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
hetöndöe
Hurrá,éljen a köztulajdon!
Innentől be lehet ültetni a haverokat a megfelelő helyekre,bepumpálni a közpénzt.Hogy ez mennyibe kerül az adózóknak,az nem számít,a hülyék úgy sem értik a lényeget,a "közmédia" majd elmagyarázza nekik.:-)
lampa laz
@hetöndöe: a multik sem voltak képesek finanszirozni a veszteségeiket, akkor az állam hogyan? Ahogy írtad, majd az adózók, így az is fizetni fog aki fával, szénnel fűt pedig ők még a rezsicsökkentésből is kiestek.
papa.49
Már ma is érzékelhető a rizsa a rezsicsökkentésben az 1 liter víz csak kínkeservesen több mint 15 perc alatt forr fel, ja és a ,,forgómorgó,, veszettül pörög, méri a SEMMIT!!!
lampa laz
@papa.49: mindig tagadják, h nem tesznek hozzá semmit, de ez nem igaz, mert elegyítik valami fing-gázzal, mert néha még büdös is, fűtő értéke meg nulla.
papa.49
@lampa laz: Az biztos hogy nincs meg a fűtőértéke, mert pl. most ma írtam fel a gázóra állást, (minden vasárnap, mint ráérő nyugdíjas bevésem a naptárba az órák állását, és kiszámolom az elmúlt hét fogyasztását) ez elmúlt hét alatt 87 m3 gáz fogyott, a termosztát az 21 fokon van. ennyin is volt egy héttel korábban is mikor csak 45 m3 volt a fogyasztás, pedig akkor ködös, nyálkás, nyirkos volt az idő, most meg csak szilveszter éjszakától volt hideg...Ezt nem lehet mással magyarázni, és a tavalyi év végén szintén ez volt, akkor az egy havi fogyasztás pont 100 m3 volt több mint a januári...A gázszolgáltató feltünteti a gáz fűtőértékét, csak éppen m3. ben mérik a fogyasztást, fizetni meg a fűtőértékért fizetünk, ez nálam olyan mintha a körtért, az almát mérnék meg...EZ SZÍNTISZTA CSALÁS!!!
kukac50
A Főgáz állami tulajdonban van? Hogy tudja működtetni ? A földet eladja mert rossz gazda?
A gázszolgáltatásnál jó gazda? vagy ezt is eladja?

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.