Sávos, háromkulcsos személyijövedelemadó-rendszer bevezetését javasolja a Párbeszéd Magyarországért. A párt nulla, 15 és 30 százalékos kulcsokat alkalmazna, amivel a legalacsonyabb jövedelmi osztályba tartozóknak akar kedvezni.

A Párbeszéd szóvivője pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján Orbán Viktor miniszterelnök szavaira reagált, aki az előző napon egy határozott béremelés szükségességéről beszélt. Tordai Bence a béremelés szükségességével egyetértett, de azt javasolta, hogy ne a társasági adót és a munkáltatói járulékokat csökkentsék, mert az ebből származó többlet "nem fog lecsorogni" a munkavállalókhoz.

Az egykulcsos adót "ősbűnnek" nevező és az alapjövedelem bevezetése mellett érvelő politikus ezért azt javasolta, hogy újra vezessék be a sávos, háromkulcsos személyi jövedelemadót. Elképzelésük szerint a minimálbérig nem kellene adózni, körülbelül bruttó 450 ezer forintig 15 százalékos, afölött pedig 30 százalékos kulcsot alkalmaznának. Tordai Bence azt mondta, hogy ezzel a legalsó jövedelmi sávba tartozók körülbelül havi plusz harmincezer forinthoz jutnának, miközben a középosztálynak sem kellene többet adóznia.

6 hozzászólásarrow_drop_down_circle

justhpeter
Első körben a kiugró jövedelmeket rendezném. Aztán jöhetne bármi.
eugen4402
Ez lehetne az első lépés az igazságos közteher-viselés felé vezető úton.
justhpeter
Első körben a kiugró jövedelmeket rendezném. Aztán jöhetne bármi.
Eladott Ország
Az egykulcsos adórendszerben a terhek látszólagosan egységesen vannak szétosztva, de kimaradt belőle a teherviselő képesség, ezáltal a társadalom terhei létszámarányosan vannak szétosztva, amibe körülbelül 4 millió ember belerokkant, másik 4 millió küzd a létért, a maradék viszont nem képes fenntartani a szociális, oktatási, kulturális és egészségügyi rendszereket. A következmény a mindenki számára kezelhetetlen lezüllése ezeknek az ágazatoknak, pénzügyileg és részben morálisan. Az elkövetett hibák egy részét lefedik a kivándoroltak tömegi, (nincsenek jelen a munkaerőpiacon, valamint a hazautalásaik javítják az ország pénzügyi helyzetét) , másrészt megalázó módon a közmunka.
Hát így lettünk 4 millió koldus országa.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.