Az Eurobarometer kutatása kimutatta: növekszik az Európai Unió támogatottsága az unióban lakók szerint.

Növekszik az Európai Unióban lakók közül azoknak a száma, akik szerint az Európai Unióhoz (EU) tartozni jó dolog

- közölte az Európai Parlament pénteken egy most kiadott uniós közvélemény-kutatás (Eurobarometer) eredményeit ismertetve.

A legutolsó, 2016 szeptemberében készült felméréshez képest ma négy százalékponttal többen, a megkérdezettek 57 százaléka tartja jó dolognak az uniós tagságot, s ez a szám újra megközelíti a pénzügyi válság előtti, 2007-es mutatókat.

Az Európai Parlament megbízásából készült kutatás szerint országonként mindazonáltal nagyok az eltérések. A magyar megkérdezettek válaszaiból az derül ki, hogy Magyarországon egy százalékponttal, 48 százalékra javult azok aránya, akik jó dolognak tartják az uniós tagságot, és ugyancsak ennyivel nőtt azok száma, akik szerint a tagság nem jó, de nem is rossz. Két százalékponttal csökkent a tagságot rossznak tartók aránya.

Az adatok azt mutatják, hogy az emberek szerint a terrorizmus, a munkanélküliség és az adócsalás elleni küzdelem terén több uniós fellépés szükséges. A közelmúlt geopolitikai tendenciáira és eseményeire reagálva – az arab világon belüli egyensúlyvesztésre, Oroszország és Kína növekvő befolyására, Nagy-Britannia unióból való kilépésének tervére (Brexit) és Donald Trump amerikai elnökké választására – a nagy többség (Magyarországon is) előnyben részesítené a közös európai uniós választ az egyéni nemzeti lépésekkel szemben.

Az európaiak 43 százaléka érzi úgy, hogy uniós szinten "a hangja jobban hallható". Ez az arány 2007 óta a legmagasabb a mostani mérésben, 6 százalékponttal nőtt 2016-hoz képest. Ezzel szemben tízből 6 európai gondolja úgy, hogy véleménye számít a hazájában, ami 10 százalékponttal több a 2016-ban mért adathoz képest.

A magyar válaszadók többsége úgy vélekedik, hogy sem az unióban, sem Magyarországon nem érvényesül kellőképpen a véleménye, és Magyarország véleményének uniós elfogadását is közel 10 százalékkal kevesebben (53 százalékban) vallják a többi tagországhoz képest (átlagosan 63 százalék).

A felmérés azt mutatja, hogy az európaiak döntő többsége szerint a társadalmi osztályok közötti különbségek jelentősek. Egyharmaduk kételkedik abban, hogy a gazdasági bizonytalanságnak egyhamar vége lesz.

A kutatás a gazdasági várakozásokra is kitér. Eszerint Magyarországon a derűlátók és a pesszimisták aránya egyaránt magasabb az uniós átlagnál. A válaszadóknak uniós szinten 30, magyar viszonylatban 33 százaléka véli úgy, hogy a válság még hosszú évekig tart, de az uniós 22 százaléknál nagyobb arányban gondolják úgy a magyarok – a megkérdezettek 23 százaléka – hogy már megkezdődött a visszatérés a növekedéshez.

(MTI)

6 hozzászólásarrow_drop_down_circle

karma1
habony, rogan, kezdjetek el pakolni a Gucciba, ki vagytok rugva... Hat nem szoltatok idoben a KSH-nak, Szazadvegnek, Mediannak, a franc tudja meg kinek? Hat mar nem akarjatok megallitani Brusszelt? Vagy rajottetek, hogy az megse mozog, mert egy varos?
nyanya001
Újabb orosz központot hoztak létre, most Debrecenben.
Orosz központot adtak át a Debreceni Egyetemen (DE) szerdán. Budapest és Pécs után ez a harmadik ilyen intézmény Magyarországon.
Valerij Ljahov, az Oroszországi Föderáció magyarországi nagykövetségének tanácsosa fontosnak nevezte, hogy az egyetemen a Russzkij Mir Alapítvánnyal által létrehozott központ segítségével megbízható, igaz információkhoz jussanak mindazok, akik érdeklődnek az orosz nemzet, az orosz kultúra iránt.

Bartha Elek, a DE oktatási rektorhelyettese megemlítette, hogy egyetemükön az 1970-es, 1980-as években nagyon sok hallgató tanult orosz szakon, majd amikor a közoktatásban megszűnt a kötelező orosz nyelvtanítás, drasztikusan csökkent a hallgatók száma. Napjainkban azonban ismét egyre többen érdeklődnek az orosz nyelv iránt - fűzte hozzá.
sztarklikk.hu/kozelet/ujabb-orosz-kozpontot-hoztak-letre-most-debrecenben/323479
Béla333
"A magyar megkérdezettek válaszaiból az derül ki, hogy Magyarországon egy százalékponttal, 48 százalékra javult azok aránya, akik jó dolognak tartják az uniós tagságot, és ugyancsak ennyivel nőtt azok száma, akik szerint a tagság nem jó, de nem is rossz."

Hát hiába tart szemináriumot minden péntek reggel a vezér? Hát hiába üzenjük milliárdokért Brüsszelnek hogy meg lesznek állítva? Hiába hívja be a csecsen vodkakereskedőket a Fidesz?
Nem ért ez a nép semmiből!
Majd az orosz harckocsikat megértik...
nyanya001
@Béla333: Kimentek a tankok, bejöttek a bankok.
Elmentek a bankok, visszajönnek az orosz tankok.
Szókrakész
Persze!
A britek már szavaztak, így őket kivonhatjuk az egyenletből, s a statisztika szebb, mutatósabb lett azonnal.

De milyen érdekes?!?!?!
Pont most erősödik minden országban az ellenállás az exitelni kívánó pártok, szavazataik száma.
A legjobb példa a mostani Le Pen.

Nagyon agymósópor szaga van ennek a cikknek.
Csak a hülyéket tudja befolyásolni.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.