A MÁV elszállíttatta a közel 4700 tonnányi illegálisan lerakott hulladékot a Rákospatak utcai területéről.

A vasúttársaság szerint a tervezettnél jóval kevesebb, mindössze 37 napra volt szükség annak a 222 teherautónyi illegális hulladéknak az elszállításához, amit Zuglóban, a MÁV vagyonkezelésében lévő ingatlanon, a Rákospatak utca 123. szám alatt hagyott hátra a korábbi bérlő.

Végre elvitték a szemetet a Rákospatak utcai területéről

Fotó: MÁV

A szemét mennyiségének érzékeltetése érdekében hozzátették: az összegyűlt hulladék tömege 1555 elefánt vagy 13 Boeing 747-es utasszállító repülőgép súlyával vetekszik, és négy ötvenméteres úszómedencét töltene meg.

A közlemény szerint, a 10 ezer köbméternyi lom, kommunális hulladék és építési törmelék nagy részét az ingatlan korábbi bérlője hagyta hátra.

Emlékeztetnek arra: a vasúttársaság és a bérlő között az elmúlt években az illegális hulladéklerakás, áramlopás, a bérleti díj elmaradása miatt kialakult vita a bérleti szerződés felmondásához, majd perhez vezetett. Ez utóbbit a MÁV jogerősen megnyerte és a bíróság végrehajtást rendelt el a bérlővel szemben, ez jelenleg is zajlik.

Ugyanakkor a hulladék elszállításával a MÁV nem várta meg az eljárás befejezését, hanem június 12-én a saját költségén elkezdte a munkát – hangsúlyozzák.

A hulladékot a vasúttársaság környezetvédelmi engedéllyel rendelkező lerakóba szállíttatta, súlyát hitelesített hídmérlegen mérlegeltette. A jogszabályoknak megfelelő szállítás és lerakás folyamatát végig ellenőrizték a MÁV és a Környezetvédelmi Felügyelőség szakemberei.

Felhívják a figyelmet arra, hogy a szemét szabályos elszállíttatása a közbeszerzési kötelezettség miatt tartott hosszabb ideig. Az illegális hulladéktelep felszámolása a vasúttársaságnak mintegy 100 millió forintjába került, melyet szintén bírósági eljárás útján kíván behajtani a MÁV.

Magyarázatképpen hozzáfűzték, hogy az ingatlan a MÁV vagyonkezelésében áll, azt azonban a vasúttársaságtól – 2009 júliusa óta – egy másik gazdasági társaság bérelte. Az ingatlant a vasúttársaság nem hulladékkezelésre adta bérbe, azonban a bérlő – engedélyek nélkül – nagy mennyiségű hulladékot helyezett el a területen, amely veszélyt jelentett a környezetre. A többi között 2014-ben és 2015-ben is meggyulladt a szemét, amelyet a tűzoltóság csak nagy erőfeszítések árán tudott eloltani.

Ebben a helyzetben 2015-től a további hulladéklerakás megakadályozása érdekében a terület bejáratához a MÁV sorompót állíttatott és 24 órás őrszolgálatot vezetett be – közölte a MÁV.

(MTI)

4 hozzászólásarrow_drop_down_circle

CsipkeRózsa
2009. júliusa óta most jutott eszükbe, hogy meg kell szűntetniük ezt a szeméthegyet? Nem egyszerre rakódott fel, folyamatosan csukott szemmel jártak arra? Miért nem közlik a bérlő cég nevét?
csa-csa
@CsipkeRózsa: pont azt akartam kérdezni, hogy mi tartott ennyi ideig?!
A 222 teherautónyi illegális hulladékot pedig a korábbi bérlő tanyájára hordanám!
meg az összes többi szemét-lerakó háza köré.
human
Ideje lenne elgondolkozni, hogy mit teszünk a bolygónkkal. Fél Európányi szemétszigetet fedeztek fel az óceánon. De ennél nagyobb létezéséről is tudnak a kutatók. Ezek a szemetek a folyókból, csatornákból kerülnek a tengerre. Nagyon lassan bomlanak le ezért úgynevezett szemét szigeteket képeznek a tengeren az áramlatok miatt.
response.restoration.noaa.gov/sites/default/files/pacific-garbage-patch-map_2010_noaamdp_720.jpg

Nem az a kérdés, hogy tudjuk benépesíteni a földet, hanem az, hogy tudjuk visszafogni a népesedést.
KisGenyo2
Ugyanakkor MÁV oldalról persze egyáltalán nem felelős az, aki a bérleti szerződést megcsinálta/megengedte és nem mondta fel már 1/10-ed ennyi szemétnél. Az hogy nem ellenőrizték, mi folyik a bérleményben, simán a hűtlen kezelés kategória.
De sebaj, majd az adófizetők fizetik, ők meg kiadják a 100millás melót egy másik havernak. XD

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.