Kedd délután jelentették be a 90. Oscar-gála jelöltjeit, és kiderült, hogy a 2016-os Oscar-győztes, a Saul fia után idén újra egy magyar filmnek szurkolhatunk, mert a legjobb idegennyelvű filmek mezőnyében Enyedi Ildikó Testről és lélekről című filmje is szerepel.
A legtöbb, összesen 13 jelölést A víz érintése című film kapta, ez majdnem annyi, mint az 1998-as Titanic és a tavalyi La La Land (14-14). Frances McDromand és Sam Rockwell is nagy esélyes indul majd a díjakért márciusban, mert a Három óriásplakát Ebbing határában című filmben nyújtott alakításukért eddig minden fontosabb díjat megkaptak. Ahogy az várható volt, természetesen Gary Oldmant is beválogatták az 5 jelölt közé a legjobb férfi főszereplők mezőnyében A legsötétebb óra című moziért.
Fotó: Kevin Winter / Getty Images
Úgy tűnik, hogy Natalie Portman szavai végre eljutottak a jelölteket összeállító bizottsághoz, idén ugyanis a legjobb rendezők közé bekerült Greta Gerwig a Lady Bird című filmjével, de a forgatókönyvíróknál és az operatőröknél sem feledkeztek meg a hölgyekről.
Íme a 2018-as jelöltek listája a fontosabb kategóriákban:
Legjobb film
Szólíts a neveden!
Dunkirk
Tűnj el!
Lady Bird
A Pentagon titkai
A víz érintése
Három óriásplakát Ebbing határában
A legsötétebb óra
Fantomszál
Legjobb rendező
Christopher Nolan (Dunkirk)
Paul Thomas Anderson (Fantomszál)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Guillermo del Toro (A víz érintése)
Jordan Peele (Tűnj el!)
Legjobb férfi főszereplő
Timothée Chalamet (Szólíts a neveden!)
Daniel Day-Lewis (Fantomszál)
Daniel Kaluuya (Tűnj el!)
Gary Oldman (A legsötétebb óra)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)
Legjobb női főszereplő
Sally Hawkins (A víz érintése)
Frances McDormand (Három óriásplakát Ebbing határában)
Margot Robbie (Én, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Meryl Streep (A Pentagon titkai)
Legjobb férfi mellékszereplő
Willem Dafoe (Floridai álom)
Woody Harrelson (Három óriásplakát Ebbing határában)
Richard Jenkins (A víz érintése)
Christopher Plummer (A világ összes pénze)
Sam Rockwell (Három óriásplakát Ebbing határában)
Legjobb női mellékszereplő
Mary J. Blige (Mudbound)
Allison Janney (Én, Tonya)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Lesley Manville (Fantomszál)
Octavia Spencer (A víz érintése)
Legjobb adaptált forgatókönyv
James Ivory (Szólíts a neveden!)
Scott Neustadter és Michael H. Weber (The Disaster Artist)
Scott Frank, James Mangold és Michael Green (Logan)
Aaron Sorkin (Elit játszma)
Virgil Williams és Dee Rees (Mudbound)
Legjobb eredeti forgatókönyv
Emily V. Gordon és Kumail Nanjiani (Rögtönzött szerelem)
Jordan Peele (Tűnj el!)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Martin McDonagh (Három óriásplakát Ebbing határában)
Guillermo del Toro (A víz érintése)
Legjobb operatőr
Roger Deakins (Blade Runner 2049)
Bruno Delbonnel (A legsötétebb óra)
Hoyte van Hoytema (Dunkirk)
Rachel Morrison (Mudbound)
Dan Laustsen (A víz érintése)
Legjobb animációs film
Bébi úr
The Breadwinner
Coco
Loving Vincent
Ferdinand
Gru 3
Legjobb idegen nyelvű film
A Fantastic Woman (Chile), rendező: Sebastián Lelio
A négyzet (Svédország), r: Ruben Östlund
Testről és lélekről (Magyarország), r: Enyedi Ildikó
The Insult (Libanon), r: Ziad Doueiri
Loveless (Oroszország), r: Andrey Zvyagintsev
(via Popsugar)
Új hozzászólás