Augusztus végéig megkezdődik a világhírű japán építész, Fudzsimoto Szu által tervezett Magyar Zene Háza építése a Liget Budapest projekt keretében; az oktatási, múzeumi intézményként és koncerthelyszínként is szolgáló épület 2020 végén nyithatja meg kapuit.

A Liget Budapest Európa legnagyobb, kulturális tartalmú városfejlesztési projektje, amelynek megvalósítása már megkezdődött: zajlik például a Néprajzi Múzeum és a szomszédos mélygarázs építése, az Olof Palme Ház rekonstrukciója, a kutyás élményparkot pedig már át is adták a használóknak

- emlékeztetett a beruházás szerdai budapesti sajtótájékoztatóján a projekt miniszteri biztosa.

Liget Budapest – Rövidesen megkezdődik a Magyar Zene Háza építése – videó

A Városligetbe tervezett Magyar Zene Háza a Városliget Zrt. által közreadott látványterven. Augusztus végéig megkezdődik a világhírű japán építész, Fudzsimoto Szu által tervezett Magyar Zene Háza építése a Liget Budapest projekt keretében; az oktatási, múzeumi intézményként és koncerthelyszínként is szolgáló épület 2020 végén nyithatja meg kapuit. MTI Fotó: Városliget Zrt.

Baán László kiemelte:

a Japán egyik legnevesebb építésze által tervezett épület az egykori Hungexpo irodaházak helyén jön létre úgy, hogy ezzel több ezer négyzetméter, évtizedek óta kerítéssel lezárt zöldterületet is visszaadnak a parknak.

Batta András, a Magyar Zene Háza szakmai munkacsoport vezetője hozzátette:

a Városligeti-tó közelében létrejövő intézmény állandó kiállítása interaktív módon mutatja be a zene működését, valamint átfogó magyar és egyetemes zenetörténeti képet ad a látogatónak, az első időszaki tárlat pedig a magyar könnyűzene elmúlt évtizedeit tekinti majd át.

Az élményalapú zenei ismeretterjesztő központban helyet kap egy különleges "hangdóm" – ebben a félgömb alakú kupolatérben egyedi hangtechnika hoz létre különleges hangtereket –, továbbá egy koncertterem, egy előadóterem, zenepedagógiai termek és egy digitális könyvtár, a ház mellett pedig szabadtéri színpadot is kialakítanak.

A természet ihlette épületeiről ismert Fudzsimoto Szu a Magyar Zene Háza tervezésekor a Városliget hangulatából és a zenéből egyaránt merített.

Az épület jellegzetes, lebegő hatású tetejét a hang rezgésének vizuális képe, a hullám ihlette, az oldalfalak a nyitottság és átjárhatóság jegyében üvegből épülnek, míg a tetőre álmodott lukacsos szerkezet, hasonlóan a fák lombjaihoz, átereszti a fényt az épület belső helyiségeibe is – közölte Batta András.

A Magyar Zene Háza látványterveit itt nézheti meg:

Forrás: MTI

2 hozzászólásarrow_drop_down_circle

tudode
Csupán kedvébe akarnak járni a GAZDINAK a fa kivágásokkal, mivel SZOMORÚSÁGGAL tölti el űkelmét, hogy AZOKNAK a fránya fáknak van KORONÁJA, neki még nincs.
.
A VILÁGHÁLÓ ahivumából
..
Nagyjából 44 700 találat (0,59 másodperc)
.
www.google.hu/search?q=A+Fidesz+t%C3%B6bbezer+f%C3%A1t+v%C3%A1gott+ki&oq=A+Fidesz+t%C3%B6bbezer+f%C3%A1t+v%C3%A1gott+ki&aqs=chrome..69i57j69i64.19570j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8
.
Amerre jár, kel FŰ, FA NEM TEREM, csak térkő, betonteknő, hadd fulladjanak meg a HALANDÓK!
Lepényleső
Ki előtt nyílik majd meg az a kapu,s meddig lesz az nyitva? A parkot majd ki tartja rendben,aki
a felcsúti stadion gyepét? Sivatag a város közepén?

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.