A pedagógusok korábban megalázóan alacsony bére 2013 és 2017 között átlagosan ötven százalékkal nőtt; az emelés érintette az óvónőket, a felsőfokú végzettségű bölcsődei nevelőket, valamint a területi gyermekvédelmi szakszolgálatnál dolgozó örökbefogadási tanácsadókat is.

A Magyar Hírlap összeállítása szerint

egy pályakezdő, egyetemi végzettséggel rendelkező pedagógus négy éve 130 ezer forintot keresett, ma 203 ezer forintot, egy húsz éve dolgozó, szintén egyetemi végzettségű pedagógus pedig a béremelés előtt 173 ezer forintot kapott, ma ennek csaknem a dupláját, 335 ezer forintot.

A felsőoktatási dolgozók bére 2016-2018 között átlagosan huszonhét százalékkal nőtt, egy oktató, kutató, tanár munkakörben dolgozó átlagbére 2015-ben 409 891 forint volt, 2016-ban pedig már 433 758 forint.

Jobb ma már pedagógusnak lenni?

A Magyar Hírlap kitér arra, hogy az ágazati szakszervezetek és a Nemzeti Pedagógus Kar a pedagógusok bérét meghatározó úgynevezett vetítési alap inflációkövető emelését, illetve a minimálbérhez igazítását javasolja, de jövőre még biztosan a 2015-ben rögzített,101 500 forintos vetítési alap lesz érvényben.

Cikk- és címlapkp: Pixabay

(MTI)

5 hozzászólásarrow_drop_down_circle

X-ray
A sok munkától nem szédülnek el, annyi biztos! Kevés munkáért viszonylag magas bért kapnak. Ennyi.
Ludmilla
@X-ray: ki lehet próbálni,idióta... de látom,te kudarc voltál annak idején,ezért hamar befejezted tanulmányaidat
Ludmilla
@dr frédikántor: ez nem általános,kis butám :-)
Ludmilla
@dr frédikántor: a legtöbb sérült gyerek otthonról hozza a sebeket,ostoba

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.