Megszavazta a magyar jogállamisági helyzetről szóló különjelentést szerdán az Európai Parlament (EP), a plenáris ülésen 448 igen szavazattal, 197 ellenében, 48 tartózkodás mellett fogadták el a képviselők a dokumentumot.

Így tapsolták a meghatódott Sargentinit a képviselők a szavazás után – videó

Judith Sargentini holland zöldpárti képviselő a nevét viselő Sargentini-jelentés megszavazását követően az Európai Parlament plenáris ülésén, Strasbourgban 2018. szeptember 12-én. A képviselők a magyar jogállamisági helyzetről szóló különjelentést 448 igen szavazattal, 197 ellenében, 48 tartózkodás mellett fogadták el. (MTI/EPA/Patrick Seeger)

Az Európai Parlament elfogadta a Magyarországot és a kormányt elítélő jelentést.

A meghatódott Sargentinit több képviselő is állva tapsolta a szavazás után:

A jelentés elfogadásához a leadott voksok több mint kétharmadára, valamint az összes képviselő abszolút többségének támogatására, vagyis legalább 376 szavazatra volt szükség, a tartózkodás nem számított leadott szavazatnak.

Szükség volt a Fideszt is soraiban tudó Európai Néppárt legalább részleges támogatására is, s sajtóhírek szerint a belga, a finn, a görög, a holland, a lengyel, a luxemburgi, az osztrák, a portugál és a svéd tagpártok képviselői is igennel szavazhattak.

A zöldpárti Judith Sargentini által összeállított és az EP illetékes szakbizottságában korábban már nagy többséggel jóváhagyott dokumentum szerint Magyarországon fennáll a veszélye az uniós értékek súlyos és rendszerszintű sérülésének, ami indokolja az uniós alapszerződés hetes cikke szerinti eljárás megindítását.

Így tapsolták a meghatódott Sargentinit a képviselők a szavazás után – videó

Judith Sargentini holland zöldpárti képviselőt megtapsolják képviselőtársai a nevét viselő Sargentini-jelentés megszavazását követően az Európai Parlament plenáris ülésén, Strasbourgban 2018. szeptember 12-én. A képviselők a magyar jogállamisági helyzetről szóló különjelentést 448 igen szavazattal, 197 ellenében, 48 tartózkodás mellett fogadták el. (MTI/AP/Jean-Francois Badias)

A magyar jogállamiság ügye a szavazás nyomán az uniós tagországok kormányainak tanácsa elé kerül, amely négyötödös többséggel dönt majd arról, valós-e a veszélye annak, hogy Magyarországon csorbulnak az Európai Unió alapértékei.

A szövegben számos aggályosnak ítélt kérdést felsoroltak az alkotmányossággal, a választási rendszerrel, az igazságszolgáltatás függetlenségével, a korrupcióval kapcsolatban, ahogy a véleménynyilvánítás, a tudományos élet, az egyesülés és a vallás szabadságával, a kisebbségek és a menedékkérők jogaival, az egyenlő bánásmóddal összefüggésben is.

A hetes cikk olyan többlépcsős eljárást tesz lehetővé, amely az uniós alapértékek súlyos és rendszerszintű megsértése esetén végső soron akár az érintett állam szavazati jogának felfüggesztésével vagy más komoly szankcióval is járhat, de ehhez az összes többi EU-tag egyöntetű támogatására van szükség, amit elemzők szinte kizártnak tartanak.

Szijjártó: ez a bevándorláspártiak bosszúja

Az Európai Parlament (EP) döntése a Sargentini-jelentés elfogadásáról a bevándorláspárti politikusok kicsinyes bosszúja

- mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdai sajtótájékoztatóján, Budapesten.

Így tapsolták a meghatódott Sargentinit a képviselők a szavazás után – videó

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter sajtótájékoztatót tart a Sargentini-jelentés kapcsán a Miniszterelnöki Kabinetiroda Garibaldi utcai sajtótermében 2018. szeptember 12-én. Ezen a napon megszavazta a magyar jogállamisági helyzetről szóló különjelentést az Európai Parlament (EP), a plenáris ülésen 448 igen szavazattal, 197 ellenében, 48 tartózkodás mellett fogadták el a képviselők a dokumentumot. MTI Fotó: Illyés Tibor

A tárcavezető hangsúlyozta:

a dokumentum elfogadásával Magyarországot és a magyar embereket azért ítélik el, mert "bebizonyítottuk, hogy a migrációra nincs szükség és a migrációt meg lehet állítani".

Szijjártó Péter szerint a döntés csalással született, mert az európai szerződések egyértelmű rendelkezéseit figyelmen kívül hagyva a tartózkodó szavazatokat nem számolták bele a végeredménybe. A szükséges jogorvoslati lehetőségeket áttekintik – tette hozzá.

A külügyminiszter kiemelte: a döntés újabb világos bizonyítéka annak, hogy az EP-ben masszív többségben vannak a bevándorláspárti politikusok. Azt is tudtuk, de ma be is bizonyosodott: az Európai Néppártban (EPP) is többségben vannak a bevándorláspártiak – magyarázta.

Kifejtette: minden kétséget kizáróan lelepleződött a szándék egy május utáni koalíciókötésre, amelynek értelmében a liberálisok, a szociáldemokraták és a néppártiak most Magyarországot elítélő csoportjai között egy bevándorláspárti koalíció jönne létre azzal a céllal, hogy május után is bevándorláspárti politikát folytasson az EU, és legyen lehetőség bevándorlókkal elárasztani a kontinenst.

A tárcavezető úgy vélte, a döntésben szerepet játszott, hogy a döntéshozók tudták: Magyarország migrációpárti politikát soha nem fog elfogadni, végrehajtani, a magyarok világos döntést hoztak, hogy Magyarország soha nem lesz bevándorlóország.

Mint mondta, a magyarok arról is döntöttek, hogy csak "mi határozhatjuk meg, kivel akarunk együtt élni itt az országban", és a kormánynak kötelessége megvédeni az emberek biztonságát és a határokat.

Szijjártó Péter kijelentette: "minősített hazugságokkal van tele" a jelentés, ez egy "bevándorláspárti vádirat" Magyarországgal szemben. A kormány a cáfolatát tényszerűen egy 108 oldalas dokumentumban minden EP-képviselőnek eljuttatta, de a vita bebizonyította, hogy a tények nem számítottak – közölte.

Kitért arra: 69 megállapítás van a jelentésben, amelyből 13 olyan ügyre vonatkozik, amelyeket már elrendeztek. Ezeket újranyitja a jelentés, vagyis azt mondja, hogy felesleges megállapodni az uniós intézményekkel, mert egy másik intézmény bármikor újranyithatja az ügyet – mutatott rá.

A külügyminiszter szerint 19 olyan ügy van a jelentésben, amelynél folyamatban van a párbeszéd, az eljárás, a konzultáció. 37 hamis, hazug, méltatlan, alaptalan, Magyarországot sértő vád is van benne, ezeknek nincs közük a valósághoz – mondta, példaként említve, hogy antiszemitizmussal vádolja Magyarországot a jelentés, azt állítja, hogy nincs sajtószabadság az országban, és sérül az akadémiai szabadság.

Úgy látja, koncepciós eljárás zajlott, mert Sargentini úgy állította össze a jelentést, hogy hivatalos delegáció nem érkezett Magyarországra, kizárólag a kormány ellen nyíltan állást foglaló NGO-k véleményét vette figyelembe, és csalással fogadták el a dokumentumot.

Szijjártó Péter kiemelte:

azért harcolnak, hogy olyan EP, Európai Bizottság és EPP legyen, ahol a bevándorlást ellenzők vannak többségben.

Kérdésre közölte: a Fidesz az EPP, a legerősebb pártcsalád tagja, és annak legsikeresebb pártja a saját hazájában élvezett támogatás alapján. Azonban világossá vált, hogy a migráció kérdésében komoly megosztottság van az EPP-n belül. Azért küzdünk, hogy "a mi álláspontunk kerüljön többségbe", hogy az EPP visszatérjen a kereszténydemokrata útra, ami az európai identitás megőrzését, a kereszténydemokrata hagyományokhoz való ragaszkodást jelenti – mondta. Ezért "küzdünk, amíg lehet" – fűzte hozzá.

Forrás: MTI, Index

74 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Veleda
Azt mondja a Szijjártó, hogy csalás a végeredmény, mert a tartózkodást nem számolták bele. Hát ő már csak tudja, hogyan kell elcsalni egy szavazást.
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
Eriksson
@magyarbakancs: Jók a kérdéseid, megpróbálok válaszolni rájuk:
Az igaz, hogy unióba való belépéskor elfogadtuk a feltételeket, de az is igaz, hogy azóta nagyban változtak a szabályok, elvárások, melyekről eredetileg szó sem volt. A szerződésnek pedig nem egyoldalú kötelezettségvállalásnak kellene lennie.
A jelentésben jórészt olyan problémák vannak felsorolva ami belügy, nem tartozik az unióra.
A szobatársak egy olyan tanoda hallgatói voltak, akik ugyanazokat a dolgokat tanulták, politológiát.
A migráció kérdése tényleg jó ürügy. Kaptunk egy kis ízelítőt belőle, meg ugye látjuk azt is, hogy mi folyik Európa más részein, én tényleg ne bánom, ha Orbán kérlelhetetlenül ellene van. Hiszen a nép nagy része nem kívánja a betelepítést.
A tolvajláshoz nem tudok mit szólni, mert nem voltam ott, de személy szerint nekem mindegy, mert ha van, ha nincs, nekem attól nem lesz se több, se kevesebb. Meg ugye hozzászoktunk már az előző kormányok áldásos ténykedése alatt.
Az utolsó állításod készséggel elhiszem, csak egy a bibi. Az ilyesmire az unió nem ad pénzt, mindig célzottan kell pályázni, a felhasználásra szánt projekt pontos megjelölésével.
Még egy megjegyzés: Ha minden létező pénzt ellopnak, akkor vajon miből fussa az ilyesmire.
magyarbakancs
@Eriksson: Nagyon jó amit írtál. és sok mindenben egyet értünk.
Én sem akarom a bevándorlást.A kis falvak forrás hiányosak és az állam ad előleget a pályázatokhoz na már ha nem ad kis falu nem tud pályázni.
És igen ezeket a pénzeket lebegtették meg ,hogy ha nem lesz 50% feletti a szavazáson a részvétel nem kap pénzt a falú.
Nálunk meg volt, és most kápót a falu 300 milliót belvíz elvezetésre árvíz védelemre.
Eriksson
@magyarbakancs: Na ugye. Egy kis migráncsozás ennyit megér.
szettevette
Szégyelhetik magukat! Bezzeg azzal amivel kellene azzal nem foglalkoznak! Amikor megverték a magyarul beszélő lányt, azt hittem hogy az EU igazságot tesz! Aztán szépen el mismásolták! Az EU egy kalapszart nem ér! Ha rajtam múlna én kilépnék!!!
Eladott Ország
@szettevette: és teremtette.. cdn.blog.hu/va/varanus/image/Fabius/orb%C3%A1n%20kazahszt%C3%A1n1.jpg
Orbán , Klímavédő Bajszos szar és a többi fideszes tahó, Nyugat-Európai egyetemeken tanítják kölykeiket, nem a türköknél.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.