A főváros budai oldalán átlagosan 30 százalékkal, 565 ezer forintra, Pesten pedig átlagosan 32 százalékkal, 503 ezer forintra nőtt a panel lakások négyzetméterára az előző év azonos időszakához képest.

A  Duna House közleménye szerint a panellakások árai országos szinten drágultak,

idén a január-márciusi időszakban Kelet-Magyarországon a négyzetméter árak meghaladták a 300 ezer forintot, ami 40 százalékos emelkedés 2018 első negyedévéhez képest. Nyugat-Magyarországon ugyanebben az időszakban a panellakások árai 28 százalékos bővülés mellett megközelítették a 300 ezer forintot.

A Duna House mérései alapján

az egész országot tekintve a panel lakások ára nominál értéken megduplázódott 2008-hoz képest, reálértelemben pedig másfélszeresére nőtt.

Idén az első negyedévében Budapesten a 40-60 négyzetméteres ingatlanok iránt volt a legnagyobb a kereslet, hasonlóan az előző év azonos időszakához. Budán az ingatlanok 82, Pesten pedig 41 százalékát 600 ezer forintos négyzetméteráron vagy afelett értékesítették, így a lakásárak is egyre inkább 40 millió forint fölé tolódnak.

Egyre drágább lakást bérelni a Budapesten

A Duna House saját adatain alapuló becslése szerint korábban már közölte, hogy idén márciusban 13 689 ingatlan cserélt gazdát Magyarországon, jóval több mint 2018 márciusában, amikor 13 426 adásvétel történt.

Az első negyedévben 36 807 tranzakció zajlott a lakáspiacon, ez valamivel kevesebb az előző év azonos időszakában mérthez képest, amikor az ingatlan-adásvételek száma 37 213 volt. A kormányzat családtámogatási lépéseinek kedvező hatása miatt a Duna House továbbra is erősödő ingatlanpiaci keresletre számít.

Cikk- és címlapkép: Pixabay

(MTI)

6 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Eladott Ország
Aki nem a várban bérel magának 110 m2-es lakást havi 40 ezerért az annyit is ér. ( Lúzerjani után szabadon)
simmering73
Na most azt, hogy mennyiért lehet ma lakást bérelni Budapesten, nem tudtam meg. De köszönöm a cikket.
Eladott Ország
Budapest lett a világ leggyorsabban dráguló városa. Ez önmagában egy jó hír is lehetne – hiszen értéknövekedés történt -, azonban a fizetések messze nem követték ezt a brutális, 22%-os emelkedést, ami a fővárosi lakáspiacon történt az elmúlt egy évben. Egyre több Budapesten tanuló diák számára vált szinte elérhetetlenné egy megfizethető albérlet, ezért egyre többen kénytelenek a város peremkerületeibe, esetlegesen agglomerációba költözni. Na de lássuk konkrét számokkal is ezeket a változásokat:
kolozsvaros.com/rovidek/luxuspanel/
Eladott Ország
@simmering73: Újabban a propelleren, csak a beküldött híreket/cikket tudják cenzúrázni. Tökmindegy, hogy lakásnégyzetméter árról vagy lakásbérleti díjról van szó. Egyébként a Várban kell bérelni. És nem a maffia Airbnv-től, hanem az önkormi maffiától. Ott csak 40 ezer. Feltéve, ha valaki NER illetve fidesztag, hogy pusztuljon a férgese.
444.hu/2019/03/26/akar-25-szazalekot-is-dragithatott-a-belvarosi-alberleteken-az-airbnb
Eladott Ország
Aki nem a várban bérel magának 110 m2-es lakást havi 40 ezerért az annyit is ér. ( Lúzerjani után szabadon)
Borsodi
Azt hittem a várban a bérlés 35000Ft a kaja meg 480Ft.a Gundelból.
Eladott Ország
@Borsodi: 480 Ft már a menü somlói galuskával, a "ketteseknek."

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.