A köznevelési törvény módosítása ellen tüntettek Budapesten szombaton, az eseményt középiskolások szervezték. A demonstráció végén bejelentették, hogy szeptember 13-ára országos diáksztrájkot hirdetnek: minden tanulótól azt kérik, hogy maradjon otthon, így fejezze ki a tiltakozását.

Országos diáksztrájkot jelentettek be a köznevelési törvény módosítása elleni tüntetésen

Fotó: Szigetváry Zsolt / MTI

A rendezvényen felszólalt mások mellett Szűcs Tamás, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) elnöke, aki úgy fogalmazott, hogy a parlament most nemcsak szó szerint borít árnyékot a résztvevőkre.

Azt hangoztatta, hogy a kormány mindent meg akar mondani az embereknek, és vissza akarja fogni azokat, akik innovatívan alkotnának az iskolákban.

Minden jogi eszközt ki kell használni a kabinettel szemben, a PDSZ is ezt teszi a sztrájkkal – jelentette ki Szűcs Tamás. Példaként említette, hogy a pedagógusok fizettessék ki a túlóráikat.

A szakszervezeti elnök aktivitásra, cselekvésre buzdított minden fórumon.

Vig Dávid, az Amnesty International Magyarország igazgatója úgy vélekedett, hogy a kormánynak az a jó tudós, aki a politikai célokhoz igazítja a kutatását, és az a jó bíró, aki a politikai hűségének köszönheti az előmenetelét.

A kabinet nem bízik a szülőkben, a tanárokban, de a civil társadalomban sem – sorolta.

Hozzátette: fontos kiállni az összes megtámadott társadalmi csoportért.

Asbóth Márton, a Társaság a Szabadságjogokért jogásza azt hangoztatta, hogy a kormány szándékosan pusztítja el a közoktatást, ellenségének tekinti a gondolkodó, cselekvő, szabad polgárt.

Azt mondta, hogy a köznevelési törvény módosításai alkotmányellenesek, súlyosan korlátozzák a jogokat. Ezért az Alkotmánybírósághoz fordulnak.

A demonstráció Facebook-meghívójában úgy fogalmaztak, hogy nem maradnak tétlenül, miközben a kormányzat "gőzerővel teszi tönkre a közoktatás rendszerét", az alternatív és állami iskolai struktúrát.

Úgy vélekedtek: "elfogadhatatlan, hogy szisztematikusan lezüllesztik az oktatás színvonalát", és "az oktatói szabadságot is elveszik".

MTI

26 hozzászólásarrow_drop_down_circle

csak úgy....
@Eriksson: ezt te,mint volt munkásör mondod? a pedagógiai kompetencia nálad adott ? mesélj még nekünk,hogy miböl lesz a cserebogár...
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
verőce21
A "köznevelést" és az oktatási törvényeket mindig, mindenkor a liberálisok szerették volna "kézbevenni" és irányítani.
Miért kell ezt ráfogni a diákokra?
F_Viktor
@Mirabilis: Írod:
"Jajmár! Mennyiszer tüntettek ezek a diákok is? Mit értek el? HAHA!
Mit mond erre a fidesz?! Tüntike! Jót röhög és megy tovább."

Nincs igazad.
A téli tüntetéssorozatnak, az azt követő fityeszes karaktergyilkolászásnak hozadéka az EP választás eredménye. Amit a Momentum leszüretelt. A fiatalok nagyon helyesen a Momentumot választották.
Erejüket lebecsülni nem szabad, a 19-29 éves korosztály 2,2 millió szavazót jelent, s évente 130 ezer diák új szavazót jelent.
S ők a jövőjükért mennek az utcára és a X-elnek majd el a szavazófülkékbe.
F_Viktor
@human: Írod:
"... elmondják, hogy milyen jók a magán iskolák, ahol a gyermek önmaga lehet, ahol foglalkoznak vele és ahol a megszerzett tudás alapja nem a bemagolás, hanem a tudás alkalmazása."

Igen, így működnek felénk az iskolák. Itt a gyerek azt tanulja meg amit szeret, amit élvez.
A módszer hatékony.
www.koloknet.hu/iskola-2/14-ok-amiert-minden-gyerek-finn-iskolaban-szeretne-tanulni/
eduline.hu/kozoktatas/A_finn_oktatas_titkai_XWFBKO
csak úgy....
@verőce21: játszol az izmusokkal ,közben fingod nincs...,orbán a mai napig liberalista!

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.