A koronavírus terjedése szempontjából a készpénz használata nem jelent extra kockázatot az egyéb közös használatú tárgyakkal való érintkezéshez képest – közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szombaton az MTI-vel.

Az MNB szerint nem jelent extra kockázatot a készpénz használata

A közlemény szerint az MNB-n és a jegybankon kívüli készpénzlogisztikai szolgáltatók napi rutinjának a része az elhasználódott bankjegyek kiszűrése a forgalomból, azonban a hétköznapi vásárlások során mindenkor fontos az alapvető higiéniai szabályok betartása.

Több európai jegybank és a WHO is felhívta a figyelmet arra, hogy a készpénz használata nem jelent kiemelt kockázatot a koronavírus terjedése szempontjából, ugyanakkor egy szélesedő pandémiás helyzetben a megszokottnál is fontosabb az alapvető higiéniai szabályok betartása a kockázatok csökkentése érdekében.

Ezért mind a készpénzkímélő fizetési módszerek használata (bankkártya, mobiltelefon) mind a készpénzes fizetés után indokolt az alapos kézmosás és fertőtlenítés.

A jegybank a járvány elleni védekezéshez hozzájárulva logisztikai központjában átmenetileg bevezette azt az intézkedést, hogy a készpénzforgalomból naponta zárt konténerekben befizetett bankjegyeket minden esetben a vírus túlélési periódusával összhangban két hétig pihenteti.

A központban alkalmazott világszínvonalú technológia önmagában is támogatja a megelőző intézkedéseket, mivel a jegybankból kifizetésre kerülő kötegelt bankjegyeket zsugorfóliázzák és ennek során azok egy 160-170 Celsius-fok hőmérsékletű alagúton haladnak keresztül.

A készpénzlogisztikai szolgáltatók és a jegybank mindent elkövetnek annak érdekében, hogy a higiéniai szabályok következetes betartása esetén a forgalomban lévő bankjegyek a pandémiás körülmények közepette se jelentsenek magasabb kockázatot, mint bármely más közösségi használatú tárgy – áll a közleményben.

5 hozzászólásarrow_drop_down_circle

simmering73
Most mondták a tévében, hogy kockázatos. Hazudjatok már egyet, gyerekek.
Peller Anikó
@simmering73: Nem hazudtak, csak igyekeznek, hogy értsed félre.

Csak ezt az értelmetlen dolgot mondták: a készpénz használata nem jelent kiemelt kockázatot a koronavírus terjedése szempontjából. KIEMELT kockázatot nem jelent, csak akkorát mint bármi más amit megfogdos egy fertőzött és utána egy vagy sok aki addig egészséges (volt).
Yoda69
A korona vírus akar 1 hétig is eleldegel várva a kovetkezo paciensre. A penzjegy 1 het alatt hányszor cserél gazdát?
Peller Anikó
@Yoda69: Célszerű a visszakapott pénzt 1 hétre karanténba tenni. Az ilyen pénzből vigyél pont annyit a pékhez amennyibe a kenyér kerül, vagy ne kérjél vissza.

Bízom benne, hogy a tescós automata pénztáraknál nem azonnal adják vissza a kapott pénzt. A bankok pihentetik a begyűjtött pénzt, valószínűleg.

Egyébként a saját véleményem szerint minél kevesebb az életképes vírusfehérje amellyel érintkezel, annál több esélye van a szervezetnek felkészülni az immunvédekezésre.

Most olvastam pl. az elsőnek kikiáltott olaszt aki a 30-as éveiben járó atlétikus, maratonfutó. Kínában járt haverját puszilgatta körbe, aki valószínűleg rendesen leköhögte: 3 hétig volt kómában, pedig ugye fiataloknál nem várható az ilyen durva érintettség.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.