Nem teljesítette az uniós jogból eredő kötelezettségeit Lengyelország, Magyarország és Csehország, amikor megtagadta a nemzetközi védelmet kérelmezők áthelyezésére szolgáló ideiglenes mechanizmusnak való megfelelést – közölte ítéletét az Európai Unió luxembourgi székhelyű bírósága csütörtökön.

Magyarország elvesztette a kvótapert
Fotó: MTI/Molnár Edvárd

Az Európai Unió Tanácsa 2015-ben hozott döntést arról, hogy

Magyarországnak 1264 menedékkérőt kell átvennie, ezt a határozatot jogtalan döntés miatt az Európai Bíróságon Magyarország és Szlovákia megtámadta, de 2017 szeptemberében a bíróság azt a keresetet elutasította.

Ezután a bizottság 2018 januárban beperelte Magyarországot, mert nem hajtotta végre a belügyminiszteri tanács döntését.

Az uniós bíróság ítéletében aláhúzta: a három érintett tagállam, azzal a céllal, hogy kivonja magát az áthelyezési mechanizmus végrehajtása alól, nem hivatkozhat sem a közrend fenntartásával, illetve a belső biztonság megőrzésével kapcsolatos feladataira, sem az elosztási mechanizmus működésképtelenségére.

Az Európai Unió Bírósága csütörtökön kihirdetett ítéletében helyt adott az Európai Bizottság keresetének, amelyben az uniós bizottság szerint

az érintett tagállamok megsértették az uniós jogból eredő kötelezettségeiket, mivel nem jelezték rendszeres időközönként, de legalább háromhavonta, hogy hány, nemzetközi védelmet kérelmező migránst tudnak rövid időn belül áthelyezni a területükre, és mivel nem tettek eleget áthelyezési kötelezettségeiknek.

A bíróság elutasította továbbá a tagállamok azon érveit is, amelyek szerint az Európai Bizottság keresetei elfogadhatatlanok lennének amiatt, hogy az áthelyezési határozatok alkalmazási időszakának 2017. szeptember 17-i és szeptember 26-i végét követően már nem tudják orvosolni az állítólagos kötelezettségszegéseket.

Az uniós tagállamok azért vezették be a migránsok ideiglenes kötelező elosztási programját, hogy enyhítsenek a kialakult helyzeten Görögországban és Olaszországban, ahol akkor papíron az ott belépő menedékkérők százezreinek kérelme torlódott fel a migrációs hullám tetőzése idején. Csehország, Lengyelország és Magyarország azonban elutasította, hogy csatlakozzon a rendszerhez, azzal érvelve, hogy a belbiztonsági ügyekre vonatkozó döntés kizárólag saját hatáskörükbe tartozik.

(MTI)

30 hozzászólásarrow_drop_down_circle

polar450
Fúúúúúú...micsoda hörgés, vinnyogás, szűkölés, köpködés lesz a csordában ezért!
- báncsák a magyarokat,
- Brüsszel lakosságcserét(?) akar,
- terroristák lepik el az országot,
- Brüsszel beavatkozik a magyar szuverenitásba,
- a migránsok hozzák a koronafertőzést,
- elveszik a magyarok munkáját(?),
- Brüsszel kommunista-náci, libsináci, ballibsi, balbolsi...
- Brüsszeli diktátum,
- "Miért van ez a kicsi ország állandóan napirenden?" ( by Varga-Dekázós Judit)
Na, miért is?
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
Zsopiale
Milyen Magyarország bazdmeg? Fogjuk már fel végre hogy a náci hazaáruló országkirabló hatalombitorló rablógyilkos emberevő szarbángeci maffia NEM EGYENLŐ A MAGYAR NÉPPEL, SEM MAGYARORSZÁGGAL.. azt a pert sem Magyarország vesztette el, mégha esetleg valami idióta bürokrata a papírra ezt is írta... szarbángeci és sáska söpredéke nem Magyarország, hanem Magyarország szégyene, szégyenei... a legalja pöcegödre, söpredék söpredéke... hogy egy mocskos náci maffia aki az országot elrabolta és rabságban tartja elvesztette egy pert az a népnek jó hír... MINDEN PERÉT ELVESZTETTE EDDIG KIVÉTEL NÉLKÜL, ahol a aljas mocskos náci hazaáruló csalásait igyekezett igazolni, igazát bizonygatni az országromboló NER-SSevik maffia...
polar450
@Csizmás Kond: "A bíróság elutasította továbbá a tagállamok azon érveit is, amelyek szerint az Európai Bizottság keresetei elfogadhatatlanok lennének amiatt, hogy az áthelyezési határozatok alkalmazási időszakának 2017. szeptember 17-i és szeptember 26-i végét követően már nem tudják orvosolni az állítólagos kötelezettségszegéseket."
ómió
@kereső: Arra, amiben megkérdezték a magyart, hogy kér-e a migráncsokból és, amiben több, mint 90%-uk NEM-mel válaszolt. Ha ebben is annyi lett volna az érvényességi küszöb, mint az uniós belépésről szóló népszavazáson (milyen "érdekes": az "érvényes" volt), akkor ez is érvényes lenne! Sőt! Még érvényesebb!
kereső
@ómió: Ha az én nagyapámnak áramszedője lett volna, akkor én most troli lennék. Az a népszavazás érvénytelen volt. Ennyi. Odáig jutottaok, hogy egy érvénytelen népszavazást kell felhozni indokként? Más nincs?Miért nem mindjár a "nemzeti konzultációra" hivatkoztok? Az is lenne ilyen hiteles.
Jozefina
Nemcsak Magyarországot marasztalta el az EU!!!???
Lepényleső
Magyarország igen sok mindent elveszített a közelmúltban,-is? Ám a kvóta nem szerepelt közöttük,
azt a bán veszítette el sok minden más mellett?

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.