Krakkóban, Kijevben és Pozsonyban a legolcsóbb, Genfben, Hongkongban és Tel-Avivban a legdrágább a sör a GoEuro honlap 2015-ös sörárindexe szerint. 

A kimutatásban Budapest a 18. helyen áll a világ 75 nagyvárosából.

Az index összeállításakor minden városban az öt legnépszerűbb importsör és a legkedveltebb helyi sör 0,33 literes kiszerelésének árát hasonlították össze, külön szerepeltetve a bolti árat és a főbb hotelláncok bárjaiban elkért összeget. A kettő átlagából állították föl a rangsort.

E szerint az első kilenc helyezettnél – közép-kelet-európai és latin-amerikai nagyvárosokban, valamint az indiai Újdelhiben – nem éri el a 2 dollárt (560 forintot) a 0,33-as kiszerelésű sör ára, míg a hét sereghajtónál – Miamiban, Szingapúrban, New Yorkban, Oslóban, Tel-Avivban, Hongkongban és Genfben – meghaladja az 5 dollárt az átlagár, sőt a két legdrágább városban 6 dollárnál is több.

A bolti árak alapján Budapest 0,82 dolláros (230 forintos) átlaggal a 9. legolcsóbb város a 75-ös rangsorban. A hotelek bárjában a 0,33 literes csapolt sör ára átlagosan 3,90 dollár (1100 forint) a magyar fővárosban a GoEuro szerint, a kettő átlaga 2,36 dollár, Budapest ezzel került a 18. helyre.

A honlap közli azt is, hogy mennyi az egyes országokban az egy főre jutó éves sörfogyasztás az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint, és ebből az adatból és a GoEuro által számított átlagárból megbecsüli, hogy az egyes városokban mennyit költenek sörre fejenként. E szerint a közép-kelet-európai és latin-amerikai nagyvárosok túlnyomó többségében lakosonként 500 és 700 dollár közötti összeget költenek sörre egy évben – Budapesten 627 dollárt.

A nagy – fejenként évi 120-130 liter körüli – sörfogyasztás miatt fejenként és évente 1000 dollárnál is többet költenek sörre többek között Prágában, Münchenben, Frankfurtban és Bukarestben, az Európán kívüli városok közül pedig Torontóban.

1 hozzászólásarrow_drop_down_circle

kamazuka
Az olcsó sörtől,savanyú a szád,
nem ígéri senki,hogy jobb élet vár rád!

Olyan cikk miért nincsen,hogy itt meg itt fogyaszthat minőségi sört.
No, nem az ungarise űberpancsolt grízes, kivonatos,a na, ebből is lehet igénytelenségre gondolok,hanem az igazán minőségi,nem szénsavval teledúsított frissítő nedüre!

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.