Győzd le a közömbösséget és szerezd meg a békét! címmel tette közzé Ferenc pápa pénteken újévi, egyben békevilágnapi üzenetét. Január 1. a béke világnapja a katolikus egyházban.

Az egyházfő rámutatott: a korunk csapásai iránti közöny a béke hiányának egyik alapvető oka. Ma a közöny gyakran összekapcsolódik az individualizmus különböző formáival. Az információ növekedése önmagában nem jelenti a figyelem növekedését is a problémák iránt, ha nem követi a szolidaritáson alapuló lelkiismereti nyitottság. Ezért tehát alapvetően fontos az a hozzájárulás, amelyet a család mellett a nevelők, a tanárok, a kultúra képviselői, a médiaszakemberek, az értelmiségiek és a művészek adhatnak – fogalmazott a katolikus egyház vezetője .

A híveknek és minden jóakaratú embernek küldött üzenetben Ferenc pápa hangsúlyozta, hogy Isten nem közömbös, nem hagyja magára az embert. "Az új év kezdetén ezzel a mély meggyőződésemmel kívánok bőséges áldást és békét a remény jegyében minden férfi és nő, a világ minden családja, népe és nemzete számára, az államfőknek, kormányfőknek és a vallási vezetőknek. Ne veszítsük el a reményt, hogy a 2016-os esztendőben mindnyájan eltökélten és bizakodva dolgozunk majd, ki-ki a maga szintjén, az igazságosság és a béke megvalósításán" – hangzott az üzenet.

A pusztító közönyről és a család fontosságáról beszélt Ferenc pápa

Ferenc pápa a békeüzenetben utalt arra, hogy a másik emberrel szembeni közömbösségnek sok formája létezik. Bizonyos, hogy a közömbösség magatartása azé az emberé, aki bezárja a szívét, hogy ne kelljen odafigyelnie másokra, behunyja szemét, hogy ne kelljen észrevennie azt, ami körülveszi – fejtette ki. Utalt az Istennel szemben megnyilvánuló közönyre is, hangoztatva, hogy ebből származik a felebaráttal és a teremtett világgal szembeni közöny. Más esetekben – mint rámutatott – a közömbösség a minket körülvevő, főként a távolabb eső valóságra történő odafigyelés hiányában nyilvánul meg.

A globális közömbösség a békét fenyegeti – hangsúlyozta az egyházfő, rámutatva: "Az a feladatunk, hogy a szeretet, az együttérzés, az irgalmasság, a szolidaritás valódi életprogramunkká, magatartásunk stílusává váljon az egymáshoz fűződő kapcsolatainkban. A szolidaritás és az irgalmasság kultúrájának előmozdításával küzdjük le a közömbösséget."

Az egyházfő kiemelte a család szerepét. Leszögezte, hogy ez az első hely, amelyben az ember megéli és továbbadja a szeretet és a testvériség, az együttélés és az osztozás, valamint az egymásról történő gondoskodás értékeit.

Hangsúlyozta, hogy a kultúra és a tömegkommunikációs eszközök területén dolgozóknak is van felelősségük a nevelésben és az oktatásban, főként a mai társadalmakban, ahol mind szélesebb a hozzáférés az információs és kommunikációs eszközökhöz. Az ő feladatuk az, hogy elsősorban az igazság és ne pedig részérdekek szolgálatában álljanak. " A kultúra és a média területén dolgozóknak arra is ügyelniük kellene, hogy az a mód, ahogy az információt megszerzik és terjesztik, mindig jogilag és erkölcsileg helyes legyen" – hangsúlyozta.

2 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Lepényleső
A munkaerő piac tartalékai,ha vitáznak,bicskáznak,s te nem akarod közönnyel venni,a te
belsőd fogja elsőként az aszfalton végezni,-stb.
nemjoezigy
"A pusztító közönyről és a család fontosságáról beszélt Ferenc pápa"
Na nálunk a pusztító közöny az megvan. Ebben kiváló a jelenlegi kormányunk!
A család fontossága meg csak papíron, propaganda szinten működik. Mert a család csak addig számít ezeknek, amíg haszon látszik benne. A fideSSkdnp szerint például az új család az jó, adunk neki, legalább is ígéret szinten fedelet a feje fölé. (nem biztos, hogy úgy lesz, mert a feltételeknek nagyon, de nagyon nehéz megfelelni. Szinte lehetetlen.)
A régi családokat meg rakják ki sorban az utcára, -fizetési nehézségek miatt.
Az akár több gyermekkel hajléktalanná, fedél nélkülivé váltak sorsa meg nem számít, -a kormánynak és híveinek- mert nincs a napi hírekben többször is.
Ennyit a magyar keresztényiségről.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.