A brit belügyminiszter szerint az EU-országokból érkező munkavállalók számának lehetséges majdani korlátozási módszerei között szerepelhet az is, hogy elhelyezkedésük előtt munkavállalási engedélyt kell kiváltaniuk, miután Nagy-Britannia a júniusi népszavazás döntésének megfelelően kilépett az Európai Unióból.

Amber Rudd a BBC televízió vasárnapi politikai magazinműsorában megerősítette, hogy a brit kormány kizárta a bevándorlás szabályozási módszerei közül az ausztráliai mintájú pontozásos elbírálási rendszert, mert "ez kijátszható, így nem működőképes".

Theresa May brit miniszterelnök a múlt héten jelentette be, hogy olyan rendszert szeretne, amelyben a brit kormány maga dönti el, hogy ki telepedhet le Nagy-Britanniában. May szerint a pontrendszer éppen ezt nem tenné lehetővé, hiszen ha a pontozásos módszer alapján meghatározott elbírálási kritériumoknak a bevándorlási engedélyért folyamodó megfelel, akkor további mérlegelés lehetősége nélkül, automatikusan be kell engedni az országba.

A bevándorlás pontozásos szabályozásának bevezetése volt a brit EU-tagságról rendezett népszavazás kilépéspárti kampányának egyik fő eleme, amlyet Boris Johnson volt londoni polgármester, Theresa May kormányának jelenlegi külügyminisztere, a Brexit-párti kampánytábor volt frontembere terjesztett elő.

May múlt heti bejelentése után azonban ez a terv lekerült a napirendről.

Amber Rudd belügyminiszter a vasárnapi BBC-műsorban a lehetséges alternatívákat firtató kérdésre úgy fogalmazott, hogy a munkavállalási engedély bevezetésének "nyilvánvalóan meglennének a maga előnyei". Hozzátette: a belügyminisztérium máris vizsgálja, hogy "ez legyen-e a megoldás, vagy valami más".

Rudd szerint a lényeg az, hogy a brit kormánynak "teljes ellenőrzése legyen" a bevándorlók száma felett, amint Nagy-Britannia kilépett az EU-ból. A brit belügyminiszter elismerte ugyanakkor, hogy bármiféle szabályozási rendszer szükségszerűen a viszonosság elvére épül majd, vagyis az EU-ban maradó országok nyilvánvalóan hasonló intézkedéseket hoznak a brit munkavállalók esetében.

1 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Szókrakész
A britek eldönthetik, hogy kikkel akarnak összebútorozni.
Az EU meg ránk szabadítaná az összes szakma, ...nélküli migráncsot.
Akik még dolgozni se akarnak.

Nagy-Britannia pedig még a szakmával, képesítéssel rendelkezők között is mazsolázna.

És még Brüsszel mondja, hogy az angolok nagyon meg fogják szívni?!?!?!
Hát pont az Unió köpött fel és állt alá.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.