Májusban tartja esküvőjét Harry herceg és Meghan Markle. Az ifjú jegyespárnak II. Erzsébet azt is megengedte, hogy az ősi Windsor kastélyában legyen a szertartás.

A Kensington-palota – Harry édesapja, Károly brit trónörökös londoni hivatala – kedd délután közölte, hogy a 33 éves Harry és a 36 esztendős Meghan Markle a London nyugati határában fekvő ősi királyi rezidencia Szent György-kápolnájában esküszik örök hűséget egymásnak. Az esküvő pontos dátumát később jelentik be.

Megvan Harry herceg esküvőjének helyszíne

Fotó: MTI/EPA/Facundo Arrizibalaga

A közlemény szerint II. Erzsébet királynő, Harry 91 esztendős nagymamája engedélyezte, hogy a jegyespár a windsori kápolnában tartsa esküvőjét.

A Kensington-palota hangsúlyozza, hogy a ceremónia költségeit a királyi család állja.

Harry és Meghan Markle eljegyzését előző nap jelentették be Londonban.

A windsori kastély Szent György-kápolnájában áldotta meg 2005-ben Károly trónörökös és második felesége, Kamilla cornwalli hercegnő polgári frigyét Rowan Williams, aki Canterbury érsekeként az anglikán egyház akkori vallási főméltósága volt.

Arról egyelőre nincs hivatalos bejelentés, hogy Harry és az elvált Meghan Markle jövő májusi esküvői szertartását Canterbury jelenlegi érseke, Justin Welby tartja-e. A tájékoztatás kitért ugyanakkor arra, hogy Harry menyasszonya, aki protestáns, az esküvő előtt felveszi az anglikán hitet, és e hit szerint megkeresztelik. Az anglikán hit Nagy-Britanniában államvallás, az anglikán egyház legfőbb világi vezetője főkormányzói rangban a mindenkori brit uralkodó.

A Kensington-palota szóvivője egyenes utalást tett arra, hogy Meghan Markle amerikai állampolgárként megy feleségül Harry herceghez. Az illetékes szerint az amerikai színésznő fel akarja venni a brit állampolgárságot, és ennek érdekében megteszi a megfelelő lépéseket "a következő években".

A londoni fogadóirodák a májusi időpontot eltalálták: már a keddi bejelentés előtt is ezt tartották a legvalószínűbb esküvői időpontnak, és így erre a lehetőségre meglehetősen alacsony nyereményesélyeket írtak ki. A helyszín azonban valamelyes meglepetés, ugyanis a fogadóipar favoritja az ősi londoni koronázótemplom, a Westminster-apátság volt. Itt tartotta világraszóló esküvőjét 2011 áprilisában Vilmos herceg – Harry bátyja – és Katalin hercegnő kétezer meghívott vendég, valamint a királynő és a királyi család jelenlétében. A szertartás közvetítését óvatos becslések szerint is kétmilliárd tévénéző követte figyelemmel világszerte.

A windsori kápolna jóval kevésbé megközelíthető a nyilvánosság számára, de a Kensington-palota szóvivője közölte: Harry és Meghan Markle szeretné, ha mindenki az ünnepi esemény részesének érezhetné magát, és máris elkezdték kidolgozni azokat a terveket, amelyek ezt lehetővé teszik. A szóvivő szerint Harry és menyasszonya személyesen irányítja a jeles nap tervezését, és minden döntést megoszt a nyilvánossággal, amint e döntések megszületnek a következő hónapokban.

(MTI)

(Címlapi kép: MTI/EPA/Facundo Arrizibalaga)

7 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Cicamama55
Van ízlése a hercegnek, igazán szép nőt választott feleségül magának!
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
Cicamama55
Van ízlése a hercegnek, igazán szép nőt választott feleségül magának!
verőce21
Jól megkeveri a vért az angol uralkodóház. Ezt jól kifundálták. Csak nehogy visszafelé süljön el a dolog. Már szinte Bibliai személlyé magasztalják a menyasszonyt. "Ráhel, a Biblia egyik legszebb nőalakja a névadója."

(Erről egy bibliai történet jut eszembe. Mária a belső szobában egy csinos arkangyallal társalog. A következményeket József rezignált türelmességgel vállalja.
Felszarvazott férj ilyen ünnepélyességgel ritkán jelent meg a köztudatban.) :)
Jozefina
Az Egyesült Királyságban ez fontosabb esemény, mint a brexit és igazuk is van.
RonaGyuri
@CsipkeRózsa: ezt akár az MTI os elkövethette volna
forward.com/schmooze/372756/is-meghan-markle-going-to-be-prince-harrys-jewish-princess/

cikk pont arról szól, hogy “Just to clarify…she is not Jewish,”
CsipkeRózsa
@RonaGyuri: A hír egy helyről származik, így értelmezték.

Azért előfordulhat, hogy az apja zsidó, persze a menyasszony akkor sem mondható annak, hiszen az anyja nem zsidó, viszont a lány származásához hozzámondható.
RonaGyuri
@CsipkeRózsa: inkább a szokásos félreferdítés

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.