Természetes, hogy Romániát foglalkoztatja az orosz katonai tevékenység a Fekete-tenger, az Azovi-tenger, Ukrajna és Moldova térségében, de Románia nem marad magára ezekkel a növekvő problémákkal szemben – hangoztatta Gavin Williamson brit védelmi miniszter csütörtökön Bukarestben.

Brit védelmi miniszter: Romániát nem hagyják magára NATO-szövetségesei

Román kollégájával, Mihai Fiforral közösen tartott sajtóértekezletén Williamson rámutatott: Románia kulcsfontosságú szerepet játszik a NATO-ban, területén ballisztikus rakéták elhárítására szolgáló rendszer működik. A brit védelmi miniszter országa és a NATO szolidaritásáról biztosította vendéglátóját. Megjegyezte: a NATO minden irányból növekvő kihívásokkal szembesül, Nagy Britannia például az Atlanti-óceán északi részén észlelte az orosz tengeralattjárók fokozódó tevékenységét.

Fifor Oroszország politikai és katonai "agresszivitásáról" beszélt, úgy vélte: Moszkva "militarizálni" akarja a Fekete-tenger térségét, hibrid taktikával, az úgynevezett "befagyott konfliktusok" felmelegítése révén próbálja destabilizálni a volt szovjet államokat és a szomszédos szövetséges országokat. Ilyen körülmények között a NATO-nak összehangoltan és egységesen kell fellépnie, hogy garantálni tudja a Fekete-tenger térségének biztonságát – hangoztatta a román védelmi miniszter.

Fifor egy két napja adott interjújában elhangzott, Romániában nagy politikai vihart keltő bakiját kijavítandó csütörtökön is kihangsúlyozta, hogy Romániában nincsenek ballisztikus rakétái az amerikai rakétaelhárító rendszer támaszpontjául szolgáló dél-romániai Deveselun. Elszólása miatt, amely támadó fegyverzet jelenlétére utalt, az ellenzék azonnal lemondását követelte, hiszen azzal azt a vádat támasztotta alá, hogy a Romániába telepített rakétavédelmi rendszer Oroszországot fenyegeti.

Williamson és Fifor csütörtökön a Fekete-tenger partvidékén található Kogalniceanu legitámaszpontot is felkeresi, ahol májustól augusztus végéig a brit légierő négy Eurofighter Typhoon típusú harci repülőgéppel – a román légierő gépeivel közösen – teljesít járőrszolgálatot a NATO keleti szárnyának légterében.

(MTI)

Cikk- és címlapkép: pixabay.com

13 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
silber13
@Shikari: Azért díjazni kellene, hogy benyaltad a Hernady- féle közhelyszótárat, a fityiszes mamelukok által skríbolt Obán pótkötettel!:-))))
silber13
@Shikari: A cúti elmebeteg szót em érdemel, de nem hinném hogy Hernády gondolkodásnélküli lenne, az csak a te sötét agyadban létezik, az ilyen Durbincs-Shikari combóban.
silber13
@Shikari: Ne erőlködj ilyen sekélyes szővegekkel,mert a végén összecsinálod magad, mint minapjában!:-))))))
silber13
@Shikari: Állandóan ezt böfögöd, ha nem tud sz válaszolni, ami ismét csak silány felkészültségedet, magyar nyelvi tudásod katasztrófális hiányosságait, ám szellemi toprongyosságod valódiságát ékesen bizonyítja!:-)))))
silber13
@Shikari:shikari. Szoktam olvasni, bármennyire is furcsa ez a művelet neked lés én nem az asztal lába alá rakom a könyveket, billegésgátlónak mint te
Durbincs-Shikari. Ami meg az álztalános műveltséget illeti, kettőnk között nehogy már célfotónak kelljen döntenie. Megértem a kínondat, hogy te a"homo unius libri számmivaló csapatába tartozol, de magadnak kerested, a minimális baksis reményében!:-))
Eriksson
Kell ám a NATO segítség, hogy megvédjék Romániát a Fekete tenger felől jövő fenyegetések ellen. (!) S azért szorgalmazzák Ukrajna és Örményország NATO tagságát is, hogy ez a védelem még teljesebb legyen. Aztán jöhet az ellenőrzés az orosz partok és katonai bázisok felett. Nem csoda, hogy az orosz nem adja a Krímet, mert az öngyilkosság lenne.
Tulajdonképpen, ha a NATO nem nyomulna annyira, akkor a Krím még mindig maradhatott volna az ukránoké, holott azt Oroszország kapta a törököktől, már jó régen. Mígnem Hruscsov ajándékozási jókedvében oda nem adta szülőföldjének. Mondjuk ezt a helyzetet a SzU felbomlásakor kellett volna rendezni, mert Ukrajna csak addig volt jogosult a Krímre, amíg szovjet tagállam volt.
Akkor nézzük csak, mi a helyzet most:
tenger.terkepek.net/fekete-tenger/fekete-tenger-terkep.jpg

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.