Kétkedve és gúnyolódva fogadta az internet közönsége azokat a fotókat, amelyeket az indiai hadsereg tett közzé hétfőn az egyik hivatalos Twitter-oldalán, azt állítva, hogy a titokzatos himalájai lény, a jeti lábnyomait sikerült lencsevégre kapniuk.

Mindenki az indiai hadseregen röhög – ezért

A csaknem hatmillió követővel rendelkező indiai hadsereg hétfői bejegyzése szerint "a mitikus teremtmény rejtélyes lábnyomait", amelyek 81 centiméterszer 38 centiméteresek, a himalájai Makalu alaptábor közelében fotózták le április 9-én.

A Times of India című napilap értesülései szerint a hadsereg azért csak most hozta nyilvánosságra a felvételt, mert előbb meg akart bizonyosodni róla, hogy a hóban talált nyomok összeegyeztethetőek a jetivel kapcsolatos korábbi elméletekkel.

A himalájai óriási majomemberként is ismert jeti egy legendás teremtmény, amelyről úgy tartják, hogy a Himalája magasabban fekvő területein él. India, Nepál és Bhután egyes részein gyakran hallani történeteket olyan emberekről, akik állítólag látták a lényt vagy annak lábnyomait.

Mindezek ellenére a Twitter-felhasználók egy részét megdöbbentette, hogy az indiai hadsereg ilyen merész kijelentésbe bocsátkozott egy "mitikus teremtménnyel" kapcsolatban.

"Igazán elkeserítő azt látni, hogy a hadsereg egy ilyen idétlen mítoszt próbál valóságként eladni. Többet vártam tőletek srácok" – írta az egyik internetező.

A felhasználók reakcióira válaszolva a hadsereg elmondta, hogy a "bizonyítékot" lefotózták és átadták a "téma szakértőinek" – írta a BBC.

Az elmúlt években többen is próbálták megoldani a jeti rejtélyét. 2011-ben DNS-vizsgálattal bizonyították, hogy az a "jeti ujj", amelyet fél évszázaddal korábban vittek Nepálból Londonba, valójában egy emberi csontdarab.

Az Oxfordi Egyetem kutatóinak 2013-ban ugyancsak DNS-vizsgálattal sikerült megállapítaniuk néhány szőrszálmintáról, hogy azok nem a jetitől, hanem egy ősi jegesmedvétől származnak. A kutatásban részt vevő Bryan Sykes professzor szerint a legvalószínűbb magyarázat a jeti legendájára az, hogy egy olyan állat lehet, amely a jegesmedve és a barnamedve hibridje.

Forrás: MTI

8 hozzászólásarrow_drop_down_circle

qxy
Nem is értem miért kellene felkutatni szerencsétlen nagy lábút? Van épp elég baja. . Egész életében attól rettegni hogy meg ne lássák. Mert el akarja kapni le akarja lőni mindenki. Kit bántott ez a lény ha van is ? Nem tudom mit szólna az emberiség ha nekik is így kellene le élni az életüket. Na meg , " Amihez az ember a természetben hozzá nyúl az régen el van baszva"
Ez itt az összes hozzászólás. Kattintson, ha csak a legfrissebbeket olvasná!
qxy
Nem is értem miért kellene felkutatni szerencsétlen nagy lábút? Van épp elég baja. . Egész életében attól rettegni hogy meg ne lássák. Mert el akarja kapni le akarja lőni mindenki. Kit bántott ez a lény ha van is ? Nem tudom mit szólna az emberiség ha nekik is így kellene le élni az életüket. Na meg , " Amihez az ember a természetben hozzá nyúl az régen el van baszva"
papa.49
@Szeparepa2: Egyezik a véleményünk, NAGYON RÖHEJESEK ))))))))))))))
papa.49
@Szeparepa2: Lehet arra mennek, hogy az ellenség a röhögésbe belehal )))))))))))
menekült
Lehet, hogy jeti nem létezik, de a láthatatlan kard igen, sőt, egy egész indiai hadsereg minden katonájának jutott, merthogy azt fogják. Nekem jó szemem van erre, hogy a láthatatlan kardot is felismerem.
Jozefina
Mit szólnánk, ha ők adnának véleményt a magyar hadseregről és ruházatáról?? Teljes lenne a felháborodás!!!
Csizmás Kond
...szerintem a soha nem vezetett jóra, amikor a hadseregekkel kezdtek dicsekedni...
jesz
már az 1971-es megjelenésű Galaktika magazin is foglalkozott a "yeti" létezésével...

mint tudjuk, a Galaktika 1971 óta egy nagyon nívós sci-fi kiadvány..

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.