Az Egyesült Államokban jelenleg 56 koronavírusos tüdőgyulladással küszködő beteget tartanak számon.

Az Egyesült Államokban is várható a koronavírus terjedése – jelentette ki Alex Azar amerikai egészségügyi miniszter kedden a szenátus egyik albizottsága előtt érvelve a

kormányzat által kért 2,5 milliárd dollár megszavazása mellett.

Azar kifejtette, hogy az összeg segítene a gyorsan terjedő vírust nyomon követni, a tagállami és helyi kormányzatok anyagi támogatásában, oltások és különböző terápiák kifejlesztésében, továbbá védőmaszkok és más, a betegség terjedését feltételezhetően akadályozó védőruhák csökkenő készletének pótlásában.

Az USA-ban is várható a vírus terjedése

A miniszter közölte, hogy

pillanatnyilag 30 millió védőmaszk áll rendelkezésre, de legalább 300 millióra lenne szükség. Szükség van a maszkokat gyártó cégek kapacitásának növelésére is.

A tárcavezető különösen aggasztónak nevezte az olaszországi és az iráni vírushelyzetet. Keddi washingtoni sajtókonferenciáján Mike Pompeo amerikai külügyminiszter is foglalkozott a koronavírussal. Iránt és Kínát azzal vádolta meg, hogy nem a valós helyzetről adnak tájékoztatást. Felszólította Teheránt és Pekinget, hogy tárja fel az igazságot az új megbetegedések számát illetően.

Minden nemzetnek, beleértve Iránt is, el kell mondania az igazságot a koronavírusról, és együtt kell működnie a nemzetközi segélyszervezetekkel

– fogalmazott Pompeo.

Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) egyik vezetője szintén tájékoztatta az amerikai törvényhozókat és az újságírókat a helyzetről. Nancy Messonnier leszögezte: nem az a kérdés, hogy elterjed-e a vírus az Egyesült Államokban, hanem az, hogy ez mikor történik meg, és hányan lesznek, akik komoly betegséggel küszködnek majd.

Kedden délután, egy újabb sajtótájékoztatón Anthony Fauci az Országos Egészségügyi Központ (NIH) fertőző betegségekkel foglalkozó intézetének igazgatója azt közölte: az új típusú koronavírus elleni oltóanyaggal kapcsolatos legelőrehaladottabb kutatások a kaliforniai Gilead biogyógyszerészeti laboratóriumban folynak. De – fűzte hozzá – a legjobb esetben is egy-másfél év múlva kerülhet sor arra, hogy az új vakcinát emberen is kipróbálják.

Az Egyesült Államokban egyébként jelenleg 56 koronavírusos tüdőgyulladással küszködő beteget tartanak számon, közülük 40 páciens a Japánban horgonyzó Diamond Princess üdülőhajón betegedett meg. Az amerikai kormány chartergépekkel valamennyiüket hazaszállította még a múlt héten, s azóta katonai támaszpontokon kialakított karanténokban vizsgálják őket.

Cikk- és címlapkép: Pixabay

(MTI)

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.