Bejutott a negyeddöntőbe a magyar női kézilabda-válogatott a szerbiai világbajnokságon, mivel a hétfői nyolcaddöntős mérkőzésén 28-21-re legyőzte az olimpiai és világbajnoki bronzérmes spanyol csapatot.

Parádés siker a spanyolok ellen, negyeddöntős Magyarország

A szerdai belgrádi negyeddöntőben a brazil-holland mérkőzés győztese vár Hajdu János szövetségi kapitány együttesére.

Az első perceket leszámítva remekül védekezett a tavalyi Eb-n harmadik magyar válogatott, és Herr Orsolya kapus parádés teljesítményének is köszönhetően fokozatosan húzott el sok hibával játszó riválisától. A szünetben 17-12 volt az állás. A folytatásban rendezték soraikat a spanyolok, 11 percig nem kaptak gólt, ennek eredményeként 19-13-ról két gólra felzárkóztak. Aztán újra erőre kapott a magyar csapat, ismét irányította a játékot, és végül megtörte a spanyolok ellenállását.