A már biztos elődöntős, világbajnok és továbbra is százszázalékos magyar válogatott 7-6-ra legyőzte az olimpiai bajnok horvát csapatot a budapesti vízilabda Európa-bajnokság férfitornáján, a B csoport zárómérkőzésén, hétfőn.

Magyarország-Horvátország 7-6

A második negyed elején már három góllal elhúztak a vendégek, de még ebben a szakaszban sikerült egyenlíteni. A harmadik játékrészben vezetett először a magyar csapat (5-4), a győztes gólt pedig Hárai Balázs lőtte 45 másodperccel a mérkőzés vége előtt.

Benedek Tibor szövetségi kapitány együttese legközelebb pénteken, a döntőbe jutásért száll medencébe a Hajós-uszodában. Az ellenfél a horvát-olasz párharc győztese lesz.