A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-9-es döntetlent követően ötméteresekkel 13-11-re kikapott kedden a montenegrói csapattól a riói olimpiai negyeddöntőjében, így akárcsak négy évvel ezelőtt Londonban, a folytatásban az 5-8. helyért küzdhet.

Benedek Tibor együttese a második negyedben már háromgólos hátrányban volt, de Varga Dénes révén bő egy perccel a vége előtt egyenlített. Az ötméteres-párbajban végül Vámos Márton és Hosnyánszky Norbert is hibázott, így a montenegróiak ünnepelhettek.

A magyarok csütörtökön a címvédő horvát és a házigazda brazil csapat összecsapásának vesztesével találkoznak.