A magyar férfi kézilabda-válogatott 31-28-ra kikapott Norvégia csapatától a franciaországi világbajnokság keddi negyeddöntőjében, Albertville-ben, így búcsúzott a tornától – jelentette az MTI.

Kikapott Magyarország a norvégoktól a kézilabda világbajnokság negyeddöntőjében

Fotó: pixabay.com

A norvégok eleinte percenként szerezték a góljaikat (6-1), a szünetben 17-10-re vezettek.

Lényegi változást a második felvonás sem hozott, továbbra is tempókülönbség volt a két együttes között, a norvégok gyorsabban kézilabdáztak, erőszakosak, rendkívül mozgékonyak és motiváltak voltak, és magabiztosan, végig vezetve győztek.

A magyar válogatott a torna hetedik helyén végez, amennyiben Katar nem jut tovább Szlovéniával szemben a kedd esti negyeddöntőből. Ha a közel-keleti együttes sikerrel jár, Javier Sabaté szövetségi kapitány csapata nyolcadikként zár – olvasható az MTI hírében.