A magyar válogatott 1-1-es döntetlent játszott a skót csapattal a horvátországi U17-es Európa-bajnokság második fordulójában, így a Feröer-szigetek elleni keddi összecsapáson már döntetlennel is biztos negyeddöntős.

A szinte teljesen veszélytelenül futballozó skótok a kétszer negyvenperces összecsapás első félidejének végéhez közeledve egy ártalmatlannak tűnő szabadrúgásból szereztek vezetést. A franciák elleni nyitómérkőzésen számtalan nagy bravúrt bemutató, még mindig csak 15 éves Ásványi Balázs rosszul jött ki, a hasa alatt elcsúszott a labda, amit a skótok támadójának, Zak Ruddennek már csak az üres kapuba kellett passzolnia.

A magyarok a második félidő elején szabadrúgásból egyenlítettek, Szerető Krisztofer nagyjából 20 méterről nagyszerűen tekert a bal felső sarokba.

A négy csoportból az első két-két helyezett jut a negyeddöntőbe, ahol már egyenes kieséses rendszerben folytatódik a torna. Az Eb öt legjobbja részt vehet októberben az U17-es világbajnokságon.

B csoport, 2. forduló:

Magyarország-Skócia 1-1 (0-1)

-----------------------------

gól: Szerető (51.), illetve Rudden (31.)

korábban:

Franciaország – Feröer-szigetek 7-0 (5-0)

Magyarország – Feröer-szigetek, Zágráb 16.00

A csoport állása: 1. Skócia 4 pont (3-1), 2. Magyarország 4 (4-3), 3. Franciaország 3, 4. Feröer-szigetek 0