A férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni döntőjében a Veszprém csapata lett a harmadik, miután 34-30-ra legyőzte a Barcelona együttesét.

A Telekom Veszprém harmadikként zárt a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjében, mivel a vasárnapi bronzmérkőzésen 34-30-ra legyőzte a Barcelonát.

A Veszprém – elsősorban hatékony támadójátékának köszönhetően – időnként már négy góllal is vezetett az első félidőben. A csapatok a megszokottnál kisebb hangsúlyt fektettek a védekezésre, a gyorsabban kézilabdázó spanyolok pedig a szünet előtt felzárkóztak (18-17).

A második felvonásban már Mikler Roland őrizte a veszprémi kaput, remek formában. Társai közül többen is rendkívül pontosan lőttek, így a Barcelona egy idő után már nem tudta tartani a lépést.

A Veszprém három ezüst után története első bronzérmét szerezte a BL-ben. A távozó vezetőedző, Javier Sabaté most irányította utolsó alkalommal a csapatot.

(Címlapi kép: MTI/EPA/Sascha Steinbach)