Címvédőként az első helyre úszott be Aurélie Muller francia versenyző a 10 kilométeres nyíltvízi úszáson, Olasz Anna 8., míg Sömenek Onon Kata a 27. lett.

A címvédő francia Aurélie Muller győzött a nyíltvízi úszók női 10 kilométeres versenyében a vizes világbajnokság vasárnapi döntőjében, Balatonfüreden. Olasz Anna a nyolcadik helyen zárt.

Vizes vb: Aurélie Muller első, Olasz Anna a 8. lett a 10 kilométeres versenyen

Aurélie Muller a célbanFotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Olasz Anna a célban egy német versenyzővelFotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A két éve, Kazanyban 25 kilométeren ezüstérmes Olasz végig az élmezőnyben haladt, tartotta a legjobbak tempóját az utolsó 2,5 kilométeres körön is, s végül 14,7 másodperc hátránnyal ért célba a győztes Muller mögött.

A mezőny másik magyar indulója, a tavalyi junior kontinensbajnokságon ötödik Sömenek Onon Kata a 27. helyen fejezte be a viadalt.