Hét érmet nyertek a magyarok a győri 14. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) zárónapján, szombaton, összességében pedig 41 dobogós helyezéssel zárták a játékokat.

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) közösségi oldalának beszámolója szerint három magyar elsőség született szombaton.

Aranyérmet nyert a lány kézilabdacsapat, amely a fináléban 30-23-ra múlta felül a román gárdát. Az együttes tagjai Afentáler Sára, Albek Anna, Aranyi Rebeka, Gerháth Kincső, Kácsor Gréta, Kuczora Csenge, Magera Noémi, Mihály Petra, Pál Tamara, Schatzl Natalie, Simon Armilla, Szabó Dóra, Szilovics Fanni, Vámos Petra és Varga Emese voltak. Rajtuk kívül elsőséget ünnepelhetett K-1 200 méteren Keresztes Kristóf, illetve Rendessy Eszter.

A lány kosarasok is döntőben voltak érdekeltek, a spanyolok elleni 73-57-es vereséggel ezüstérmet szereztek. A keretet Angyal Barbara, Boros Júlia, Budácsik Dorottya, Dombai Réka, Madár Eszter, Mányoki Réka, Szirony Dorina, Tóth Franka, Varga Alíz, Vári Zitta, Vincze Nikolett és Wentzel Nóra alkotta. Második lett Horváth Bence kenus is 200 méteren.

Bronzot nyert a cselgáncsozók csapatversenyében a Feczkó Csanád, Vida András, Szeredás Botond, Nerpel Gergely, Tóth Benedek, Sipőcz Richárd alkotta csapat, illetve kenu egyes 200 méteren Molnár Csenge.

A hazai csapat 41 éremmel – 13 arannyal, illetve 14-14 ezüsttel és bronzzal – története legeredményesebb szereplését produkálta.

A fiú kézilabdások a hetedik helyet szerezték meg az izlandi együttes felett aratott 29-24-es győzelemmel, a fiú röplabdázók pedig három szettben kikaptak a lengyelektől, így nyolcadikként zártak. A fiú kosarasok kikaptak 64-52-re az észtektől, ezzel hatodikak lettek.

Az EYOF-on tíz sportágban, 130 versenyszámban vetélkedtek a 14 és 18 év közötti fiatalok. A győri eseményre ötven országból 2500 sportoló és 1100 kísérő érkezett. A magyar színeket 152 versenyző képviselte.