Horvátország megnyerte a vizes világbajnokságot férfi vízilabdában, a magyar csapat ezüstérmes lett.

Két magyar és egy horvát piros lappal, szoros meccsel Horvátország bizonyult jobbnak két góllal a vizes vébén férfi vízilabdában.

A döntőt 8-6-ra Horvátország nyerte.

Magyarország bronzérmet szerzett.

A mérkőzés hazai szempontból rosszul indult, a horvátok 4-0-ra elhúztak az első negyedben az MTI híradása szerint. A második nyolc percre nagyot javult a magyarok játéka, s miközben Nagy Viktor egyre jobban védett, Vámos Márton és Török Béla találatával 4-2-re feljött a magyar együttes.

A nagyszünet után az új erőre kapott magyar csapatból előbb Erdélyi Balázs, majd Manhercz Krisztián volt eredményes, 4-4 után azonban két balszerencsés – a védekező kézről bepattant – lövéssel 6-4-re megint a horvátok álltak jobban.

A zárónegyedben előnyből horvát gól született, s bár 7-6-ra még felzárkózott a magyar együttes, a vége 8-6-os vereség lett.