A nyíltvízi úszók 10 kilométeres világkupa versenyét Rasovszky Kristóf nyerte meg Quebecben.

Rasovszky Kristóf nyerte a nyíltvízi úszók 10 kilométeres világkupa versenyét a kanadai Quebecben.

A vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA honlapjának beszámolója szerint az olimpiai szám 20 éves junior világbajnoka 1:58:18.08 órás idővel csapott célba.

Az első négy kilométer rendkívül lassú volt, ez nem volt jó nekem, ezért megpróbáltam gyorsabban úszni. Hat kilométer után az élre álltam, tudtam, hogy senki sem ér utol akkor, ha én vezetek egy kilométerrel a vége előtt

- idézte a FINA honlapja Rasovszkyt.

A nők versenyében Olasz Anna volt érdekelt, a héten egy komoly megfázással küszködött magyar sportoló a hatodik helyen zárt 2:06:23.11-es idővel.