Aranyérmet szerzett 200 méteren a Balaska Márk – Birkás Balázs kajakpáros, a Farkasdi Ramóna – Medveczky Erika kajakpáros pedig 1000 méteren lett bajnok. A Nádas Bence – Tótka Sándor kajakpáros második lett az 500 méteres versenyen.

A magyar versenyzők két arany- és egy ezüstéremmel zárták a szombati döntőket a csehországi Racicében zajló kajak-kenu világbajnokságon.

Két magyar arany született a kajak-kenu világbajnokságon

Balaska Már és Birkás Balázs

FotóMTI/Kovács Tamás

Farkasdi Ramóna és Medveczky Erika

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A két első helyet két kajakpáros szerezte: előbb a Balaska Márk, Birkás Balázs duó győzött remek versenyzéssel 200 méteren, majd Farkasdi Ramóna és Medveczky Erika nyert 1000 méteren. Az 500 méteres férfi kajak kettes, Nádas Bence és Tótka Sándor másodikként ért célba.