A 81. percig nem nagyon bírt a feröeri válogatottal a magyar csapat, akkor azonban a csereként beállt Böde Dániel bevágta az első gólt.

Három perc hosszabbítás

Három perc hosszabbítás van még hátra, a magyar csapat próbálja kibekkelni a meccs végét a tudósítás szerint.

Veszélyes kontrája volt a vendégeknek

Kontrázott a gól után a Feröer, de szerencsére a 83. percben egy veszélyesnek tűnő beadásnál a "túlzottan erőszakos középcsatáruk" ellen fújt a bíró.

Böde gólt lőtt a 81. percben

Nagy nehezen, de megszerezte a magyar válogatott megszerezte a meccs első gólját, Böde Dániel a 81. percben lőtte be a feröeri hálóba a labdát.

A Magyar Nemzet élő tudósítása szerint így született meg az első gól:

"Dzsudzsák sokadik szöglete jött be – ezúttal a jobb oldalról, mely megint megtalálta Bödét. Fejesét védte Nielsen, de pont a Fradi csatára elé tudta csak ütni, a két éve Ferört két góllal megtörő játékos pedig belebotlott a labdába, mely átcsorgott a gólvonalon. Nehéz szülés volt."

Nagyon közel volt a feröeri gól

A 77. percben sikerült szöglethez jutnia a feröeri csapatnak, amit szépen ki is játszottak, a közvetítés szerint a kipattanót a 16-os vonalról indította némi cselezgetés után kapura Bartalsstovu, épphogy a kapufa fölött szállt el a labda.

Megszületett az első magyar gól: Magyarország – Feröer: 1-0

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Még mindig 0-0 az állás

A második félidő vége előtt 20 perccel még mindig 0-0 az állás, és bár a félidő elején a magyar csapat kissé fölpörgött a Magyar Nemzet élő tudósítása szerint, nem tudták feltörni a feröeri védelmet, hiába hozták pályára Böde Dánielt is.

A feröeri hálóőr, Nielsen mindig jó helyen áll és fogadja a lábról és fejelésekből érkező labdákat.

Az első félidőben nem villogott a magyar csapat

A Feröer-szigetek ellen játssza a magyar fociválogatott a világbajnoki selejtezőjét, a Magyar Nemzet cikke szerint azonban nincs a helyzet magaslatán a magyar csapat.

Mint élő cikkükben írják, többször volt a magyaroknál a labda az első félidőben, de pár ötlettelen beadásnál több nem történt, ha pedig véletlenül a feröeri kapu közelébe jutottak, akkor a védők hamar átvették a labdát és a kezdeményezést. Dzsudzsáknak volt egy nagyobb megmozdulása a 33. percben, de "szerencsére" pont belelőtte a feröeri hálóőrbe a labdát.

Fotók: MTI/Illyés Tibor

Az első félidő 0-0 lett, a szurkolók nem is rejtik véka alá a véleményüket.

Két idézet a lap élő közvetítéséből:

Úgy tűnik elfogyott a türelem a szurkolók részéről. Először az ébresztő, ébresztő szólt, kisvártatva jött a k*rva gyenge rigmus. Majd Bernd Storcknak a végső döfés: „Dárdai Pali"! – zengte a lelátó.

Hatalmas füttykoncert kíséri a magyar válogatottat az öltözőbe vezető úton.

A Magyar Nemzet egy szurkolók közt forgolódó informátoruktól úgy értesült, az első tíz percben szándékosan nem szurkoltak a magyar ultrák – valószínűleg az utóbbi meccsek gyenge szereplése miatt.

Kezdőcsapatok

MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Fiola, Guzmics, Kádár, Szabó J., – Stieber Z., Nagy Á., Pátkai, Dzsudzsák – Eppel, Ugrai. Szövetségi kapitány: Bernd Storck

FERÖER: G. Nielsen – Naes, Gregersen, Baldvinsson, Jónsson – Vatnhamar, Sörensen, Benjaminsen, Edmundsson – Joensen, Faerö. Szövetségi kapitány: Lars Olsen

(Címlapi kép: MTI/Illyés Tibor)