Bár a Paris Saint-Germain szinte végig a kezében tartotta a Real Madrid elleni Bajnokok Ligája nyolcaddöntő odavágóját, a végén mégis a címvédő örülhetett.

1-0-as hátrányból egy, az első félidő utolsó pillanataiban megadott tizenegyessel, majd a 83. és a 86. perc között két szerencsés góllal megfordította a meccset (3-1) a Real Madrid.

Még 1-1-es állásnál a mérkőzés 69. percében történt azonban valami, olyan, ami igazán ritkán fordul elő labdarúgó pályán. Neymar cselezgetett Real térfelének bal oldalán, majd indításra szánta el magát és a labdával nagyjából öt méterről, izomból fejbe rúgta a játékvezetőt.

Gianluca Rocchi azt sem tudta mi történt, hol van. Pár másodpercbe tellett, amíg észhez tért, megtalálta a sípját és belefújt, megállította a játékot, amíg összeszedte magát.