A magyar férfi kosárlabda-válogatott 64-57-re legyőzte a lengyeleket Szombathelyen hétfőn a világbajnoki selejtezősorozat negyedik fordulójában, ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé.

Legyőzte a lengyeleket a magyar férfi kosárlabda-válogatott
Fotó: Varga György/MTI

A tavalyi Európa-bajnokságon nyolcaddöntős nemzeti csapat – melyben utoljára szerepelt Ferencz Csaba és Tóth Norbert – 0-7-tel kezdett az Arena Savariában, de a honosított Govens Darrin vezetésével felzárkózott. A 32-32-ről induló harmadik negyedben Ivkovics Sztojan kapitány együttese 11 ponttal elhúzott (53-42), ekkor Perl Zoltán vitte a prímet, aztán az 56-44-gyel kezdődő zárószakaszban hat pontra olvadt az előny, de ennél közelebb már nem tudtak jönni a vendégek. A válogatott legjobbja a 16 pontos Perl lett.

A 2/2-es győzelmi mérleggel álló magyar csapat június 28-án Koszovóban folytatja szereplését, a csoportból az első három helyezett jut tovább a kvalifikáció következő körébe.