A magyar versenyzők kilenc érmet, egy aranyat, három ezüstöt és öt bronzot szereztek vasárnap a Szegeden zajló kajak-kenu világkupa 200 és 500 méteres döntői során.

Újabb kilenc magyar érem, közte egy arany a szegedi Kajak-kenu világkupán

Fotó: Szalmás Péter – MKKSZ / MTI

Az elsőség a legrövidebb távon született: Hajdu Jonatán és Fekete Ádám duója nyerte a kenupárosok fináléját. Női K-2 200-on a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kettős másodikként, a Kiss Blanka, Lucz Anna páros harmadikként zárt.

Ötszáz méteren a kenus Lakatos Zsanett második, Nagy Bianka pedig harmadik lett C-1-ben, míg a kajakos Noé Zsombor egyesben, a Lucz Dóra, Medveczky Erika, Takács Tamara és Vad Ninetta alkotta kajakos kvartett négyesben szerzett bronzérmet. A déli záró fináléban, a férfi kajaknégyesek 500-as versenyében Balaska Márk, Birkás Balázs, Dudás Miklós és Kuli István szerezte meg a második, Mozgi Milán, Tótka Sándor, Molnár Péter és Somorácz Tamás pedig a harmadik helyet.

A Maty-éri viadal – amelyre 60 ország közel 700 sportolója, köztük 62 magyar nevezett – a délutáni 5000 méteres döntőkkel zárul.