A hétfőtől világelső Babos Tímea, és társa, a francia Kristina Mladenovic negyeddöntőbe jutott a wimbledoni teniszbajnokság női páros versenyében.

Babos Tímea párosban negyeddöntős a wimbledoni tenisztornán
Fotó: MTI

Az elsőként rangsorolt duó a Kirsten Flipkens, Monica Niculescu belga, román egységet győzte le két szettben, 63 perc alatt a hétfői nyolcaddöntőben.

Az már a meccs előtt eldőlt, hogy jövő hétfőtől Babos vezeti a páros világranglistát. Sem a nőknél, sem a férfiaknál magyar felnőtt teniszező még sosem állt az általában hetente frissülő WTA-rangsor élén.

Eredmény:

női páros, nyolcaddöntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Kirsten Flipkens, Monica Niculescu (belga, román, 13.) 6:3, 6:4