Fucsovics Márton szettelőnyről kikapott, így nem jutott a legjobb nyolc közé a horvátországi Umagban zajló 501 ezer euró (161,3 millió forint) összdíjazású, salakpályás férfi tenisztornán.

A világranglistán 51. magyar játékos a rangsorban 188. Marco Trungellitivel találkozott a csütörtöki nyolcaddöntőben. A 26 esztendős Fucsovics argentin riválisa második adogatását vette el, ám a két évvel idősebb Trungelliti rögtön visszabrékelt. Ezt követően mindketten hozták saját adogatásukat, egészen a magyar teniszező 6:5-ös előnyéig, amikor is Fucsovics brékelni tudott, így 51 perc után előnybe került.

A második játszmában Fucsovics elvesztette második adogató játékát, innentől pedig egyikük sem hibázott szervagémet, így Trungelliti újabb 50 perc alatt egyenlített.

A döntő szettben ismét elbukta második szervajátékát Fucsovics, majd a következőt sem tudta kihasználni, míg az argentin játékos magabiztosan szervált. Ennek nyomán a záró felvonást 42 perc, míg a mérkőzést 2:23 óra alatt nyerte meg, s jutott negyeddöntőbe.