A házigazda MOL-Pick Szeged két góllal legyőzte az előző idényben ezüstérmes francia HBC Nantes csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

A két csapatnak ez volt az ötödik találkozója az európai kupaporondon, a mérleg a Szeged szempontjából immár két győzelem és három vereség.

Eredmény:

férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló, B csoport:

MOL-Pick Szeged – HBC Nantes (francia) 30-28 (11-12)

a Szeged gólszerzői:

Bodó 8, Maqueda, Källman, Canellas 5-5, Sostaric, Bánhidi 2-2, Gaber, Bombac, Zsitnyikov 1-1

Férfi kézilabda BL – A Szeged legyőzte az előző idény ezüstérmesét

A szegedi Jonas Källman és Arnaud Siffert, a francia Nantes kapusa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2. fordulójában játszott MOL-Pick Szeged – HBC Nantes mérkőzésen Szegeden 2018. szeptember 23-án. A Szeged 30-28-ra győzött. MTI Fotó: Ujvári Sándor

A bajnoki címvédő hazaiak keretéből taktikai okok miatt ezúttal is hiányzott a szlovén balátlövő, Nik Henigman. A vendégeknél ott volt az ugyancsak balátlövő poszton szereplő magyar válogatott Faluvégi Rudolf, viszont sérülés miatt nem játszhatott a spanyol jobbátlövő, Eduardo Gurbindo, valamint a francia balátlövő, Olivier Nyokas.

A Nantes kezdett jobban (2-4), de a szegediek gyorsan fordítottak (5-4). A magyar csapat nem tudott hatékonyan védekezni az ellenfél beállóival szemben, a túloldalon pedig Arnaud Siffert kapus büntetőket és ziccereket is védett, így a francia együttes egy 3-0-s sorozatot produkált (8-9) és ismét vezetett.

Az első félidő hajrájában is leginkább a vendégek akarata érvényesült, de Mario Sostaric utolsó másodperces, üres kapus találatának köszönhetően a Szeged csupán egygólos hátrányban volt a szünetben (11-12).

Az előző idény BL-döntőse a második felvonás elején három perc alatt 4-1-es szériát produkált gyors támadásainak köszönhetően, ez pedig a folytatásban kedvezett a taktikájának, amely a szigorú védekezésre és a lendületes ellenakciókra épült.

A házigazdák a 43. percben magukra találtak, és Bodó Richárd, valamint Joao Canellas vezérletével felzárkóztak, majd Faluvégi első találata után Bodó duplájával egyenlítettek (28-28). Két és fél perccel a vége előtt a Szeged újra vezetett – 8-7 után ismét –, és Marin Sego kapus bravúrjainak köszönhetően végül a négy kihagyott büntető ellenére sikerült megnyernie a meccset.

A Nantes legeredményesebb játékosa a macedón Kiril Lazarov volt hat góllal.

A Szeged jövő vasárnap az ukrán Motor Zaporizzsja otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében, a Telekom Veszprém pedig szombaton a macedón Vardar Szkopjét fogadja.

A magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya, Javier Sabaté és a kapus Borbély Ádám csapata, a lengyel Wisla Plock vasárnap 30-28-ra győzött a norvég Elverum otthonában.

szombaton játszották:

A csoport: Barcelona (spanyol)-Telekom Veszprém 31-28 (17-14)

Az A csoport állása: 1. Vardar Szkopje (macedón) 4 pont (60-49), 2. Meskov Breszt (fehérorosz) 4 (58-53), 3. Barcelona 2 (65-63), 4. Vive Kielce (lengyel) 2 (62-61), 5. Telekom Veszprém 2 (57-58), 6. Rhein-Neckar Löwen (német) 2 (67-69), 7. Montpellier (francia) 0 (47-53), 8. Kristianstad (svéd) 0 (55-65)

A B csoport állása: 1. Paris Saint-Germain (francia) 4 pont (68-50), 2. Skjern HB (dán) 4 (64-59), 3. MOL-Pick Szeged 4 (54-51), 4. Flensburg-Handewitt (német) 2 (63-62), 5. PPD Zagreb (horvát) 2 (54-53), 6. HBC Nantes 0 (59-64), 7. Motor Zaporizzsja (ukrán) 0 (62-72), 8. Celje PL (szlovén) 0 (47-60)