Siófok KC hazai pályán négy góllal legyőzte a dán Herning-Ikast csapatát a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének első fordulójában.

Eredmény, csoportkör, 1. forduló, B csoport:

Siófok KC – Herning-Ikast (dán) 25-21 (14-11)

---------------------------------------------

a Siófok legeredményesebb játékosai: Kobetic 11, González Álvarez, Nze Minko 3-3

A hazaiak először a 11. percben vezettek három góllal (6-3), és ezt Andrea Kobetic vezérletével később növelni is tudták. A második félidő elején egy 4-0-s sorozattal felzárkóztak a dánok, de a hajrá a Siófoknak sikerült jobban. A mezőny legeredményesebb játékosa, a horvát Kobetic 17 lövésből 11 gólt dobott.

A Siófok a második fordulóban, jövő szombaton a TusSies Metzingen vendégeként lép pályára, a német együttesben Korsós Dorina és Hársfalvi Júlia személyében magyar légiósok is szerepelnek.

A hat fordulóból álló csoportkör február 10-ig tart, minden csoportból az első és a második helyezett jut a negyeddöntőbe.