A 3. helyért játszott a kvangdzsui vizes világbajnokságon a horvátokkal a magyar férfi vízilabda-válogatott. Horvátország nyerte a mérkőzést.

A férfi vízilabda torna 3. helyéért játszott Magyarország Horvátország ellen a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban július 27-én.

A mérkőzést Horvátország 10–7-re nyerte meg, és ezzel megszerezte a bronzérmet.

Az első negyedben a horvátok vezettek 2-1-re, a következő két negyed döntetlennel ért véget (2-2, 2-2), a negyedik negyedben azonban azonban a horvátok két góllal kerültek fölénybe (4-2).

A Nemzeti Sport korábban emlékeztetett, hogy hiába nyertek a horvátok, mégis ők a leginkább csalódott csapat. A világbajnok együttes a belgrádi világligán a szerbek ellen elveszített döntőben maradt le az olimpiai indulás jogáról. Papíron most is közel álltak a döntőbe jutáshoz és a kvótához, ám a spanyolok elleni elődöntő korántsem alakult olyan szorosan, mint azt az egygólos győzelem sugallja.