A magyar férfi kosárlabda-válogatott felkészülési mérkőzésen 90-82-re kikapott Irántól, Krétán.

A magyar szövetség honlapjának tájékoztatása szerint az iráni csapat hét ponttal nyerte meg az első negyedet, és a magyarok a félidőre egy pontra csökkentették ugyan a hátrányukat, a harmadik, majd a negyedik felvonásban is alulmaradtak.

Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány együttese – amely pénteken a görögökkel szemben maradt alul 83-59-re – a folytatásban Hamburgba utazik, ahol erős ellenfelekkel (Németország, Lengyelország, Csehország) szemben készülhet az Európa-bajnoki selejtezőkre.

A magyar válogatott az Eb-selejtezőkön Ausztriával, Ukrajnával és Szlovéniával került egy csoportba, amelyből az első három együttes kvalifikálja magát a Németországban, Olaszországban, Csehországban és Grúziában sorra kerülő kontinensviadalra.

A selejtezőben három kört rendeznek, jövőre kettőt – február 17-25., illetve november 23. és december 1. között –, míg a zárásra 2021. február 15-23. között kerül sor.