A magyar férfi kosárlabda-válogatott felkészülési tornán 83-62-re kikapott a kínai világbajnokságra hangoló házigazda német csapattól Hamburgban péntek este.

Kikapott a magyar férfi kosárlabda-válogatott a németektől
Fotó: Pixabay

Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány együttese – amely az Európa-bajnoki selejtezőkre készül – rosszul kezdte az összecsapást, az első negyedet 23-4-re elveszítette. A folytatásban a támadások már gördülékenyebbek voltak, de változatlanul sok német kosár esett. A nagyszünetben 46-25 volt az állás. A második félidőt 7-0-s rohammal indították a vendégek, és ebben a periódusban már a védőfal is jól zárt, ám a záró negyedben a hazaiak növelték előnyüket.

Szombaton 17.30-kor a lengyel, vasárnap ugyancsak 17.30-kor a cseh válogatott lesz a magyarok ellenfele.

A magyar válogatott az Eb-selejtezőkön Ausztriával, Ukrajnával és Szlovéniával került egy csoportba, amelyből az első három együttes kvalifikálja magát a Németországban, Olaszországban, Csehországban és Grúziában sorra kerülő kontinensviadalra.

A selejtezőben három kört rendeznek, jövőre kettőt – február 17-25., illetve november 23. és december 1. között –, míg a zárásra 2021. február 15-23. között kerül sor.