Pakson nem fordulhat elő a csernobilihez hasonló baleset, mert a két blokktípus tervezése teljesen más – mondta Kovács Antal kommunikációs igazgató a paksi atomerőműben tartott sajtóbejáráson.

Ezért nem lehet Paksból Csernobil

A "Miért nem lehetne leforgatni Pakson a Csernobil című filmet?" – című eseményen Kovács Antal elmondta, hogy Pakson aktív és passzív, emberi beavatkozást nem igénylő rendszerek garantálják a biztonságos működést. Minden biztonsági rendszerből három van, a szakembergárdát pedig elkötelezett, motivált, magas biztonsági kultúrával rendelkező szakemberek alkotják – mondta.

Fontosnak nevezte, hogy az ország mit gondol arról az objektumról, ahonnan a hazai villamosenergia-termelés fele származik, ezért hívják fel a figyelmet arra, hogy a paksi és a csernobili atomerőművek között milyen tervezési, műszaki különbségek vannak.

Kiemelte: a paksi atomerőműben olyan biztonsági rendszerek vannak, amelyek az esetleges emberi hibákat kiküszöbölik. A paksi létesítmény biztonsági szempontból is a világ legjobb erőművei között teljesít – mondta, hozzátéve: a Csernobilról készült film kapcsán fontosnak tartották mindezt elmondani, a különbségeket hangsúlyozni, "nem kisebbítve Csernobil felelősségét".

Kovács Antal elmondta, hogy minden döntést alapos körültekintés és a biztonsági szempontok elsődlegessége mellett hoznak meg a biztonsági igazgatóság belső, valamint a nukleáris hatóság külső kontrollja mellett.

"Ha komolyan gondoljuk a globális felmelegedés elleni harcot, akkor minden szén-dioxid-kibocsátás mentesen termelő egységre szükség van. Mi ezt nagyon nagy biztonsággal, előre tervezhetően és nagyon olcsón tudjuk megtenni" – fogalmazott.

A kommunikációs igazgató szerint az elmúlt időszakban azt tapasztalták, hogy az atomerőmű tevékenységével az emberek többsége elégedett, ugyanakkor nyilvánvaló, hogy a megújuló energiaforrások előtérbe kerültek. Az egyes energiaforrások megítélése szempontjából elengedhetetlennek nevezte a hiteles tájékoztatást. Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. nyitott, bárki meglátogathatja, ezzel a lehetőséggel évente 30-40 ezer ember él – mondta.

A Miért nem lehetne leforgatni Pakson a Csernobil című filmet? című eseményen részt vevő 32 újságíró megtekintette a karbantartó és gyakorló központot, a védett vezetési pontot, jártak a blokkvezénylőben és a látogató folyosóról megtekintették a reaktorcsarnokot.

A paksi atomerőmű négy blokkja tavaly 15 733,2 GWh (gigawattóra) villamosenergiát termelt a 2017-es 16 097,7 MW-ot követően, így a bruttó hazai villamosenergia-előállítás felét biztosította.

Forrás: MTI

10 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Ez itt az összes hozzászólás. Kattintson, ha csak a legfrissebbeket olvasná!
namihami
Hasonló szövegeket mondott anno a csernobili illetékes ner... ja nem, elvtárs. Az eredmény azóta ismert. Reméljük, itt nem lesz a vége hasonló.
A Duna vizének melegedése már most is csak ügyes trükkökkel tartott a tűréshatár alatt. Hajrá "" szakértők"", jöhet a következő nertársi magyarázkodás.
namihami
@Shikari: Az, hogy ezzel az orosz erőművel, amit versenyeztetés és egyéb gyártói tanulmányok nélkül putyinizálta a Vezér, méginkább energiafüggőségbe kerülünk. Ezzel a szerződéssel és hitelfelvétellel kizárólagosan az oroszoktól fog Paks függeni.
Mi lesz/lenne, ha az oroszok közlik velünk, hogy nem szállítanak fűtőelemeket? Mert a kiégetteket, a már aláírt szerződés szerint se veszik át kötelezően. Tehát ezek elhelyezése is már a mi gondunk és plusz költségünk lesz. Minden ezzel kapcsolatos tevékenységük, a meglévő szerződésekben foglaltak híján, pusztán csak azon múlik, hogy "" csak ha nekünk úgy tetszik"". (olyan selmeczisen).
Még egy kapavágás se történt, sőt a tervezés sincs sehol, de velünk már fizettetnek. Mert olyan jók!?!?!?
silber13
@Shikari: Apááám!!! Ez ám a szakértelem!!!:-))) Tudod, miket vartyogz itt? Láttál már kiégett fűtőelemet??? Bezárt bányákat emlegetsz, mint tároókat?? Komolyan nem vagy komplett!!
görbetükör
Kicsi ország hazánk. Nem is kell több, elég egyetlen egy atomerőmű baleset, letörlődünk a Földről.
silber13
@Shikari: Persze! Hiszen Shikari aszonta, hogy nem kell mélyre menni. Elég nszerinte egy közepes likat ásni, abba belegórálni azokat a fránya elemeket és kis földet rá, oszt minden szép meg jó lészen!! " Ne sutor ultra crepidam"
namihami
@silber13: Sőt, még az is elég, ha sétálás közben egymástól elég messze eldobáljuk őket
Még a közepes aktivitású kiégett elemek is Szibéria mindentől távoleső területein épített (és nem is akárhogy) tárolókat igényelnek. Ezeknek a vackoknak csak a sugárzási felezésének ideje is százévekre tehető.
A ruszkik ezeknek, hogy csak a közepes intenzitású elemekről beszéljünk, problémáját talán nagyon ügyesen lerázták egy orbáni bankszámlával. És akkor hil van még a frissen kiégett, nagyintenzitású hulladék kérdése? Ami nagyságrendekkel nagyobb úgy. Úgy pénzben, mint egyéb feltételeiben. És ez, ebben a szerződésben a mi sarunk marad és lesz.
silber13
@namihami: Az uránrudakról S Lemnek van egy remek novellája a Kiberiáda című könyvében!
kokopelli
@namihami: A harrisburgiak is,meg a "fukushimaiak" is! Mégis bejött a hibapont! (:-((

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.