A labdarúgó Európa-bajnokság tegnapi napján a magyar válogatott izgalmas meccsen, a hosszabbítás utolsó pillanataiban szerzett góllal tartotta életben továbbjutási reményeit. Ez pedig anyagilag is nagyon megérte a csapatnak.

A tegnapi esti Európa-bajnokság mérkőzésein a magyar szurkolók figyelme egyértelműen a Skócia-Magyarország összecsapásra szegeződött, ahol Szoboszlai Dominik és társai számára kötelező volt a győzelem megszerzése. A válogatott Orbán keresztlécet eltaláló fejesén kívül kevés veszélyes helyzetet teremtett, egészen a hosszabbításig.

Hatalmasat kaszál a válogatott Csoboth Kevin góljának köszönhetően – Jobban fizet, mint a lottó

Csoboth Kevin kapura lő a labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának harmadik, utolsó fordulójában játszott Skócia – Magyarország mérkőzésen a stuttgarti MHP Arénában 2024. június 23-án. A magyar válogatott a 101. percben szerzett góllal 1-0-ra legyőzte Skóciát, ezzel megőrizte esélyét a nyolcaddöntőbe jutásra – Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Csoboth Kevin csereként beállva előbb kapufát rúgott, majd a 100. percben döntő gólt szerzett, ezzel 71%-ra növelve a csapat továbbjutási esélyeit.

A győzelem nemcsak a szurkolók számára hozott örömöt, hanem anyagi előnyt is jelentett a magyar labdarúgó-szövetség számára. Az UEFA által kiosztott pénzjutalmak közül a válogatott a győzelemmel 1 millió eurót, azaz jelenlegi árfolyamon 395 millió forintot kap, amelynek egyharmada a csapattagok között kerül szétosztásra. Továbbjutás esetén további másfél millió euró üti a szövetség markát, így a skótok elleni győzelem akár egy milliárd forintot is érhet – közölte a  promotions.hu.

A mérkőzés utáni ünneplés Stuttgartban karneváli hangulatot teremtett, ahol a magyar és skót szurkolók közötti jó viszony is hozzájárult a felejthetetlen atmoszférához.

Forrás: promotions.hu