A vádirat hiányosságainak pótlására szólította fel a Quaestor-ügyben eljáró bírói tanács a vádat emelő Fővárosi Főügyészséget.

 A Fővárosi Törvényszék a büntetőperben pénteken megtartott úgynevezett előkészítő ülésén hívta fel a Fővárosi Főügyészséget a vádirat hiányosságainak pótlására a Tarsoly Csaba és társai ellen bűnszervezetben elkövetett sikkasztás, csalás és más bűncselekmények miatt indult büntetőügyben.

A vádirat hiányosan tartalmazza a bizonyítási eszközök megjelölését, valamint azt, hogy azok mely cselekmény bizonyítására szolgálnak – olvasható a törvényszék közleményében.

A törvényszék közölte azt is, hogy a hiánypótlásra 60 napot adott a főügyészségnek. A bíróság csak a vádirat hiányosságainak pótlását követően tudja kitűzni a tárgyalást, megkezdeni a bizonyítási eljárást és meghatározni annak menetét.

A nem nyilvános előkészítő ülés nem elsősorban az adott ügy érdemi kérdéseit vizsgálja, hanem például a tárgyalhatóságával kapcsolatos technikai kérdéseket. A törvény szerint előkészítő ülésnek van helye többek között akkor, ha az ügy különös bonyolultságára figyelemmel a bizonyítás keretének, terjedelmének, a bizonyítás sorrendjének meghatározása érdekében az ügyész, a vádlott és a védő meghallgatása látszik szükségesnek.

A Quaestor-ügy vádirata február 5-én érkezett a Fővárosi Törvényszékre. A kiemelt jelentőségű büntetőügyet a törvényszék soron kívül tárgyalja. A bíróság márciusban határozott az első- és harmadrendű vádlott előzetes letartóztatásának, valamint a másodrendű vádlott házi őrizetének fenntartásáról, ám ezek a döntések még nem jogerősek.

Egy hónapja a törvényszék azt közölte, hogy várhatóan májusban kezdődik a Quaestor-ügy büntetőpere.

A törvényszék akkor adott tájékoztatást az ügy terjedelméről, melyre jellemző, hogy 132 ezer oldalt tesz ki a nyomozati anyag, amelynek része még 104 CD/DVD-lemez és egy 5 terabyte kapacitású külső winchester is. A több mint másfélezer oldalas vádirat ismertetése önmagában is több tárgyalási napot vehet majd igénybe. Azután következhet Tarsoly Csabának, a cégcsoport vezetőjének és tíz vádlott-társának meghallgatása, majd a bizonyítás, amelyben eddig csak az ügyészség 605 tanú meghallgatását indítványozta.

A vádirat szerint az elkövetési érték mintegy 77 milliárd forint. A vádirat 5 vádpontban 5458 rendbeli csalást és sikkasztást ró a vádlottak terhére. A Tarsoly Csabát érintő cselekmények száma 753 rendbeli. Az ügyészség az 50 millió forintnál nagyobb kárt szenvedett 232 befektető sérelmére emelt vádat csalás miatt, az ügy sértettjeinek száma összesen csaknem 32 ezer.

11 hozzászólásarrow_drop_down_circle

apika1
Mi van, ha ez az ügyészek célja? Ha már nyilvánvalóan nem akadályozhatják a "mi kutyánk kölke" felelősségre vonását beállítják mint szakmai hibát? A végén meg találnak egy balek ügyészt?
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
Desischado
Erre számítani lehetett. Mivel nem tudják elkenni, majd kreálnak valami "szakmai hibát". Undorító, de ez jellemzi ezt a parazita társaságot.
human
Most le merném fogadni, hogy az ügyészség elfelejt pár bizonyítékot beadni, gyenge lesz a vád és mivel a bíróság csak az ügyészség által beadott bizonyítékok alapján tud ítéletet hirdetni, hát megússza Tarsoly Csaba.
human
Nemrég volt egy per, amiben a bíróság ki is mondta, hogy a rossz ügyészi munka miatt született enyhe ítélet. Talán a vörös iszap per volt ez.
human
Az is megérne egy misét, hogy ilyen módon állapították meg az okozott kár mértékét. Mert ha levonták a megmaradt ingatlanok értékét akkor nem ártana megnézni, hogy nem-e túlbecsülték azokat, hogy kisebb legyen a kár mértéke.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.