Azért sikeresek a mai napig a rendszerváltó politikusok Magyarországon, mert nem absztrakt elvek mentén, hanem az ország érdekében politizálnak – mondta a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szombaton Balatonszárszón.
Fotó: kormany.hu
Orbán Balázs a Reformátusok szárszói konferenciáján Ungár Péter LMP-s országgyűlési képviselővel vitatkozott, Fiatal politikusok – paradigmaváltás a politikában címmel.
Ungár Péter unikumnak nevezte, hogy az ország rendszerváltó politikusai és mai vezetői között ilyen mértékű személyi kontinuitás van, és szerinte ennek negatív következménye, hogy a kormány a mai napig a '90-es években az SZDSZ-szel folytatott vitáit ismétli, ezt a vitát vetítve ki olykor Soros Györgyre, olykor az Európai Unióra.
A személyes folytonosság "belterjes és mozdulatlan vitákhoz vezetett", holott generációs viták helyett ideológiai alapú vitákra lenne szükség
- mondta.
Erre reagálva Orbán Balázs úgy fogalmazott: a rendszerváltó, az országot jelenleg vezető fideszes politikusgeneráció éppen azért sikeres, "mert lejött az izmus alapú politizálásról, amit az ellenzék mind a mai napig nem tud megtenni", és a Kárpát-medencében élők érdekeit szem előtt tartva politizál.
Ungár Péter kiemelte: a Fidesz azzal, hogy azonosnak állítja a nemzeti érdeket a saját politizálásával, megszünteti a "nemzeti kereteken belüli vita lehetőségét", mondván, aki a Fidesz politikáját kritizálja, az szembemegy a nemzeti érdekkel.
Orbán Balázs szerint az "ellenzék neurózisa" ezzel vádolni a kormányt.
Az államtitkár szerint '89 előtt egy bipoláris világrend uralkodott: voltak a kapitalisták és a kommunisták, mindenki tudta, hova tartozik, és hogy az átjárás nem lehetséges. Ezért a nemzeteknek nem volt gondolkodási, döntési lehetőségük – mondta Orbán Balázs.
Ez a bipoláris világrend omlott össze '89 után, de ugyanakkor nem született új világrend, csak annyi történt, hogy az egyik fél megnyerte a hidegháborút, ebből következően a győztesek unipoláris világrendje lépett a bipoláris rend helyébe. Ebben a gondolkodási sémában a nemzeteknek továbbra sem kellett saját sorsukról gondolkodni, a győztes rendjét kellett lemásolniuk, és az lesz sikeres, aki ügyesen másol – közölte.
Ez volt a kilencvenes, kétezres évek paradigmája, "innen indultunk". 2008-2010 óta "beszélünk egyre nyíltabban arról, hogy létezik multipoláris világrend, sokféle érdek és modell ismert", és az országnak ahelyett, hogy másolna, fel kell fedeznie a saját sikerreceptjét.
Orbán Balázs hangsúlyozta:
a Fidesz ezt a gondolkodást kéri számon az ellenzéken, akik ahelyett, hogy ebben partnerek lennének, még mindig azt nézik, hogy melyik modellt kellene lemásolniuk és hogyan tudnának jobban megfelelni a külső elvárásoknak.
Ungár Péter egyetértett azzal, hogy nem kell a "fejlett Nyugatra" hivatkozási pontként tekinteni, ugyanakkor szerinte számos helyzetben nem a Nyugat majmolásán alapszik a kormánnyal szembeni kritika.
Példaként említette a kormány nemzeti érdekkel ellentétes kedvezményeit a német nagytőkének.
Orbán Balázs kitért arra is: a 2010-ben kétharmados felhatalmazással kormányra kerülő antikommunista pártok azzal szembesültek, hogy "még mindig jelentős a rendszerváltoztatás előttről visszamaradt struktúrák ereje". A kultúrában, gazdaságban, a politikában és a médiában akkor még olyan hálózatok működtek, amelyek a rendszerváltoztatást megelőző évtizedekben meghatározóak voltak, azt követően pedig a hálózat fennmaradásáért és az abban résztvevők önérdekében tevékenykedtek.
Ismét rögzítenünk kell, hogy innen indultunk, és mára jutottunk odáig, hogy elmondhatjuk, a rendszerváltoztatás befejeződött – fűzte hozzá az államtitkár.
Ungár Péter szerint a rendszerváltozás befejezéséhez a parlamentnek el kéne fogadni az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról szóló törvényjavaslatot, amelyet pénteken 20. alkalommal nyújtott be az LMP.
Az ellenzéki politikus egyetértett azzal, hogy az Antall- és az első Orbán-kormány ellenszélben dolgozott, de véleménye szerint a mostani Orbán-kormány gazdasági és médiafölénnyel rendelkezik.
Ez az oldal tehát nincs elnyomva, tíz éve ők vezetik Magyarország hajóját – hangoztatta.
Orbán Balázs erre reagálva azt mondta, igaz, hogy a jobboldali sajtó jobb állapotban van, mint a rendszerváltoztatás után bármikor, de erős túlzásnak nevezte, hogy jobboldali médiatúlsúly lenne Magyarországon, mondván, a legolvasottabb online lap, a legnézettebb kereskedelmi televízió és hírcsatorna, valamint a legolvasottabb bulvárlap, közéleti hetilap és napilap is ellenzéki.
Valóban "mi vezetjük a hajót", de a viharos tengeren navigálni nem egyszerű. Az ellenzék szerint pedig nem léteznek azok a veszélyek, amelyek Magyarország hajójára leselkednek, és úgy tesznek, mintha az egész világ azt akarná, hogy Magyarországnak jó legyen. Ebben a megközelítésben politizálni azonban végzetes naivitás, az elmúlt ezer év magyar történelméből ugyanis meg kellett tanulni, hogy "elsősorban saját magunkra számíthatunk" – tette hozzá Orbán Balázs.
(MTI)
25 hozzászólásarrow_drop_down_circle
Orbán Balázs tisztában van egyáltalán az absztrakt szó jelentésével?
Nyilvánvaló, hogy nincs tisztában.
Orbán ( Viktor) maga a politikai absztraktizmus!
Vagyis amellett, hogy absztrakt, még izmus is (nem izmos!).
Hát igen: ubi bene, ibi patria - ahol jó dolgunk van, ott a hazánk, ahogy a középkori zsoldosok mondták. Amúgy ez a beszéd pátosszal gondosan megtrágyázott demagógia, de az is lehet, hogy fordítva: demagógiával dúsított pátosz. Szerintem lövésük sincs, mit is akarnak, azon kívül, hogy még pénzt, meg még hatalmat. Ezeket az idiótákat honnan szedik elő ?
kár, nagyon nagy kár, hogy az biza Orbánékról (is) szólt
Az egykor kiváló drámaíró – aki egykor a kádári éra nagy kegyeltje volt – ádáz ellenségként tekintett a liberálisokra. Ahogy nagyon sok dologban az alapvető meglátásaiban sok volt az igazság, az értelmetássel annál több gond volt. A derék Pilhál mester legújabb opus-ában Csurkát idézi, de egy kis félremagyarázással.
„Mélymagyar álarcot öltve megosztani akarják a nemzeti egységet – Alig burkolt hatalomátmentés zajlik liberális köntösben” – mondta Csurka, amiben sok nagyon sok igazság volt, lévén a fiatal liberálisok szinte kivétel nélkül ócska kádári paraszt-káderok voltak! Igen ők az Orbán és bandája! =))
Mert hogy nem Magyarorszag, az tuti.
Te is csak egy felbérelt takony vagy, aki csak a pénzét lesi. Amit pofázol annak az ellenkezője az igaz, csak hallgatsz az igazságról, mert neked az büdös.
Amit állítasz csak részben igaz, mert a lopás igen komplikált formáit alkalmazzák. Akár a bűvészek szemfény vesztők, szép magyar szóval ezt mi használjuk a bűnözőkre is pedig ennek jól meghatározható bűnügyi kategóriái is vannak, és ezt tudatosan nem használja a köcsögmédia sem.
Szétverték a mezőgazdaságot, összeálltak a szalonképtelen neonáci Csurkával aki a párt alelnöke lett, ordas eszmék megengedhetetlenségéről beszéltek, miközben ők maguk hittek azokban. Antall a 19. századba való politikus volt, nem a 20-ba. Az ő és kormányzásának produktuma a mai orbán és az a politika aminek a levét isszuk. Mit tett ez a múzeumigazgató a rendszerváltásásért? Még csak az sem mondható el, hogy belülről bomlasztotta volna a rendszert. Most mégis "rendszerváltóként" ünnepelteti orbán, közpénzen, volt miniszterei által. Ami menthető volt az MDF megszűnése után ebből a gárdából az átkerült a Fideszbe. Nem csak a kommunisták, a tulipánosok, a MIÉP-esek és a kdnp-sek lelki legalját is odasodorta a szél.
.
www.youtube.com/watch?v=k5ILmQY_DGk
.Szégyentelen bagázs!
nincs jelen a mai kormánynál?Jó lett volna megtudni valamit a példának hozott "német nemzeti nagytőkéről" is!
kepkezelo.com/images/38q8hcmzairsvi5xhbww.jpg
A fidesz egy bukott kommunista rezsim itt maradt romhalmaza.
scontent.fbud1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/58375843_1306614222826040_4735446046522474496_n.png?_nc_cat=107&_nc_eui2=AeE0-rBamKtKKOfmz3TGsuGtwBh6Mlx1Zjo2NQ0u7DbN9kYxBQ1uSFJhtezWLBCbZsw6b5NKYY1ARBTbClhTeJa967tLBunVph0qefPPX4b6aQ&_nc_oc=AQl67syBXYvqJLctxmyJB3GVIbAL7Jin7An7Q33amNBDayBE_aaMDS3uHjh19VoAXog&_nc_ht=scontent.fbud1-1.fna&oh=1065f2523b713dde4d3d7c46a83a59c6&oe=5E0D969C
Antall József volt, aki anno büszkén vallotta, idézem: „Horthy Miklóst magyar hazafinak tartom, akit a nemzet tudatában is tisztességgel el kell helyezni.” Magyarország 1920 és 1944 között hivatalban lévő kormányzójáról pedig röviden csak annyit, hogy Horthy Miklós a XX. századi magyar történelem egyik ellentmondásos alakja, akinek az első és a második világháború alatti tevékenységének megítélését illetően a mai napig éles közéleti viták tárgyát képezi. A 2010-óta hatalmon lévő fidesz-kormány viszont Horthyt már nyíltan egy olyan vezérként mutatta be – olykor még a történelemhamisítástól sem visszariadva –, aki képes az elveszített nemzeti nagyságot, a történelmi Magyarországot helyreállítani, az elszenvedett nemzeti sérelmeket orvosolni. Orbán Viktor annak érdekében, hogy – határainkon innen és azon túl – hitelt érdemlően bizonyítsa az érintettek felé: Antall Józsefhez hasonlóan ő is nemzetegyesítő, 15 millió magyar miniszterelnökének érzi magát. De a kormányának, pártjának tagjaira sem lehet panasz. Boldog István legutóbb például azzal borzolta a magyar közélet kedélyeit, hogy kerek-perec kijelentette: Erdély márpedig szerinte Magyarország része.
A jobboldal két világháborúba sodorta az országot, a mai jobboldal pedig a semmibe viszi.
Nyilván a házi pálinka mondatta ezt a kijelentést Erdélyről Boldoggal, nem a Coca Cola.
Új hozzászólás