Budapesten jellemzően 215 és 270 ezer forint között vannak a kiskereskedelmi fizetések.

Nagy szakadék tátong a kereskedelemben a munkáltatók között a bérköltség tekintetében, egyes áruházláncok a törvényben rögzített 8 százalékos béremelést is alig tudják kigazdálkodni, mások viszont akár 13-15 százalékot is hajlandók megadni – mondta a Világgazdaságnak Karsai Zoltán, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének elnöke.

A szerdai számban megjelent nyilatkozatban hozzátette: azok a cégek beszélnek alacsonyabb béremelésről, amelyek az első tíz hónapban a vártnál szerényebb értékesítési adatokkal szembesültek.

Nagy bérkülönbségek vannak az áruházláncok között

Budapesten jellemzően 215 és 270 ezer forint között szóródnak a kiskereskedelmi bérek, de jövőre az elnök szerint már 295 ezer forintos bérben kell gondolkodnia annak,

aki a dolgozók legjavából akar válogatni. Garantáltan vonzó munkáltatónak számít az, aki a közel 300 ezer forintos bruttó bért is megadja a pénztárosoknak és az árufeltöltőknek.

Karsai Zoltán azt is elmondta: szakszervezetük célja az, hogy két áruházlánc kivételével december 10-ig egyezségre jussanak a munkáltatókkal, vagy legalább közeledjenek az álláspontok köztük.

Cikk- és címlapkép: Pixabay

(MTI)

1 hozzászólásarrow_drop_down_circle

emerencia
A közszféra szakszervezeteinek ideje volna már abbahagyni a kereskedelmi alkalmazottak fizetésére való megvető hangnemű hivatkozást. Inkább összefogni kellene a magyarországi alacsony bérek miatt mint a másikra mutogatni. Ha másként nem megy, van lehetőség kipróbálni úgy 10-20 évre, hogy milyen csodálatos dolog a kereskedelemben gályázni azokért az állítólagos álomfizetésekért és szuper munkakörülményekért. Tudom nem erről szól a cikk de már hallom lelki füleimmel amin újra és újra hangoztatják, hogy már egy társadalmilag semmibe nézett polcpakoló is jobban keres mint...

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.