Ebben az évben még több pénz jut kultúrára – számolt be az MTI a kormány újabb ígéreteiről.A kormány szerint nincs gond a színházak támogatásával

2019-ben 453 milliárd forintot szánt a kormány a területre, idén pedig ez az összeg elérheti az 578 milliárd forintot – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szombaton az MTI-vel.

Közleményükben azt írták: az Eurostat adatai szerint GDP-arányosan Magyarország költi a legtöbbet kulturális beruházásokra, így az Európai Unió éllovasának számít. Az előző évekhez képest idén 500 millióval több támogatást kapnak a budapesti színházak, 30 százalékkal több támogatást a vidéki színházak és a kormány szeretné folytatni a fővárosban a Liget Budapest Projektet – olvasható a közleményben.

Az összegzés felidézi, hogy tavaly magyar forrásból megújult a kaposvári Csiky Gergely Színház, 2020-ban pedig több, az ágazathoz tartozó kulturális beruházás fejeződhet be. Megújul például a Kertész Imre Intézet, a nyíregyházi Kállay-kúria, a veszprémi állatkert, elkészül a szolnoki Szigligeti Színház és az ottani művésztelep felújítása, átadják a Lakitelek Népfőiskola beruházásában a Nemzeti Művelődési Intézet új székházát és megnyílik a látogatók előtt a komáromi Csillag erőd is. Lezárul a Schrammel Imre életművét befogadó kiállítóhely létrehozása Szombathelyen, valamint a tatabányai József Attila Megyei és Városi Könyvtár megújítása, mindezek mellett folytatódnak a Makovecz Imre-program keretében támogatott felújítások.

A közleményben olvasható, hogy hogy 2020-ban az Emmi felelősségébe tartozó kulturális beruházásokra összesen csaknem 7 milliárd forint jut tervezetten. Ezt az összeget tovább növelik a Liget Budapest Projekt és a Magyar Állami Operaház, valamint a Modern Városok program kulturális beruházásaira megítélt források.

Az Emmi kulturális államtitkársága 2020-ban is támogatja a keresztény könnyűzenét játszó fiatalok zenei képzését és hangszervásárlását, folytatódik a Lázár Ervin Program is, amely gazdag kulturális lehetőséget kínál az általános iskolába járó diákoknak.

A tájékoztató szerint a kulturális tao-támogatást felváltó előadó-művészeti többlettámogatási rendszernek köszönhetően 500 millió forinttal több jutott tavaly a budapesti színházaknak, mint a korábbi években. A kormány a vidéki színházaknak mintegy 30 százalékkal, a független alternatív színházaknak mintegy 20 százalékkal nyújtott több forrást. A táncművészeti szervezetek kétszer, a zeneművészeti szervezetek pedig háromszor több támogatást kaptak 2019-ben, mint az azt megelőző évben.

(MTI)

(Fotó: MTI/Máthé Zoltán)

3 hozzászólásarrow_drop_down_circle

RonaGyuri
nektek nincs, mert ezen a címen is LOPTOK! =))
Eladott Ország
Sok egyéb után és mellett a színházak beszántása is megkezdődött. Orbánnak nem volt elég, hogy szinte már mindent megkaparintott, amit meg lehetett kaparintani ebben az országban, még több kell neki. Úgy tűnik, a Fidesz képtelen uralkodni a hatalma felett és egy olyan, a budapestiek számára fontos területet is, mint a színházak világa, a sajátjává kívánja tenni. Az persze már eddig sem volt titok, hogy Orbán célja a színházak nemzetivé tétele. Ott ne lehessen olyan darabokat játszani, amelyek nem a nemzet egységét vagy a hazaszeretet érzését erősíti. Holmi liberális darabokra nincs semmi szükség. Eddig ezt a Nemzetin kívül elég kevés helyen tudta megtenni, hiszen a budapesti színházi világ elég színes, az nem egyetlen színházra épül. Társulatok tucatjai, kisebb és nagyobb színházak színesítik a palettát, amelyet az emberek már több mint száz éve élvezhetnek és szerethetnek. Egy törvénymódosító javaslattal azonban felkavarták az állóvizet, amit követően kapóra jött nekik – ne higgyük, hogy véletlen az eset „hirtelen” előbukkanása – a Gothár-ügy.
namihami
Így igaz! A --kormány szerint-- valóban nincs.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.