Nyolcvanöt éves korában elhunyt Szabó II László, a magyar motorsport meghatározó jelentőségű alakja.

Elhunyt Szabó II László, magyar motorsport első világbajnoki dobogósa

Fotó: MTVA Archívum

A Magyar Motorsport Szövetség vasárnapi gyászjelentése szerint csaknem 25 éves pályafutása során Szabó négy különböző szakágban 22 magyar bajnoki címet nyert. A gyorsasági világbajnokságokon több éven keresztül ért el dobogós helyezést, többször megelőzve a sokszoros világbajnokokat, Phil Readet és Giacomo Agostinit.

A gyorsasági vb 125 köbcentis géposztályában 1967-ben és 1970-ben is ötödik lett, ami karrierje csúcsának számít.

Pályafutásának elismeréséül megkapta a Magyar Népköztársaság Sport Érdemérem arany fokozatát, valamint a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét.

Szabó II Lászlót a Magyar Motorsport Szövetség saját halottjának tekinti.