Debrecen kimagasló eredményt ért el a világszerte elismert, nemzetközi gazdasággal és pénzügyekkel foglalkozó lap, a Financial Times nemzetközi tőkeáramlásokkal és befektetésekkel foglalkozó divíziója, az fDI Intelligence globális felmérésén, és felkerült a világ legjobb befektetés-ösztönzési célpontjainak TOP 10-es listájára – közölte az EDC város- és gazdaságfejlesztési központ hétfőn az MTI-vel.

Debrecen felkerült a világ legjobb befektetés-ösztönzési célpontjainak TOP 10-es listájára
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (j2), Ábrahám László, az NI Hungary Kft. ügyvezető igazgatója (j), Alex Davern, a National Instruments Corporation elnök-vezérigazgatója (b) és Papp László (Fidesz-KDNP) polgármester (b2) átvágja a nemzeti színű szalagot az amerikai National Instruments (NI) debreceni szolgáltatóközpontja új épületének átadásán 2019. november 14-én. Az NI Hungary mintegy 5,5 milliárd forint értékű beruházásához, amellyel 216 új munkahelyet teremtettek, a kormány 2,5 milliárd forint vissza nem térítendő készpénztámogatást nyújtott. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A közlemény szerint a hajdú-bihari megyeszékhelyet csak New York, Greater Montreal, Berlin, Hong Kong, Manama, Abu Dhabi, Düsseldorf, Dubai, és Zürich előzi meg a befektetési célpontok listáján, míg Debrecen saját kategóriájában, a kis és közepes városok között globálisan a TOP 5-be kerülve a negyedik legjobb befektetés-ösztönzési célpontként került ki a megmérettetésből, olyan városokkal szerepel egy lapon, mint Zürich, vagy Bahrein fővárosa, Manama.

Az elmúlt öt évben mintegy 680 milliárd forint értékű külföldi befektetés érkezett Debrecenbe, amelynek eredményeként 6500 új munkahely létesült, illetve jön létre. Mindez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a város elérje a rangos helyezéseket – írták.

A közlemény emlékeztet rá, hogy a város kidolgozta a Debrecen 2030 stratégiát, amely 1,8 milliárd eurós fejlesztési program. Olyan 21. századi, nagyvolumenű infrastruktúra-fejlesztési projekteket tartalmaz, mint a helyi repülőtér fejlesztése, kapacitásának és utasforgalmának 2-3 millióra növelése, a közlekedési infrastruktúra fejlesztése, a déli ipari park meglévő infrastruktúrájának és közmű kapacitásainak további bővítése, az épülő BMW autógyárnak otthont adó észak-nyugati gazdasági övezet infrastruktúrájának fejlesztése, benne egy nagy kapacitású vasúti logisztikai központot és konténer terminál megépítésével.

A dokumentum emlékeztet rá, hogy 2020-ban 221 millió euró összegű beruházás érkezett Debrecenbe, amellyel 566 új munkahely létesül. A két legnagyobb beruházást a kínai SemCorp csoport és a svájci Sensirion valósítja meg.

A SemCorp csoport a debreceni déli ipari parkban kezdte meg első, Kínán kívüli gyárának építését, 180 millió euró értékben, amellyel 440 új munkahelyet fog teremteni a városban. A lítium-ion akkumulátor elválasztófólia gyártásával foglalkozó vállalat beruházása az eddigi legnagyobb kínai zöldmezős beruházás Magyarországon. Emellett a Sensirion is bejelentette, hogy új szenzorgyártó üzemét Debrecenben hozza létre 8,8 millió euró értékben, ezzel 51 új munkahelyet teremtenek a cívisvárosban – jelezte az EDC.

(MTI)

3 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Lepényleső
Talán mindez a volt polgármester kimagasló tehetségét dicséri,hogyan lehet bárkit mesékkel palira venni?
Qqberci
@Lepényleső: Ez a világelső disznóneveldének tulajdonítható... Meg a csengeri örökösnő közreműködésének...
namihami
Eddig is sokba volt ez a kirakatváros nekünk. Ezzel a hírrel csak emelkedett a kidobandó pénz ázsiója.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.